X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wiceminister zdrowia o onkologii: nie ma limitu na zielone karty

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2015 09:00
- Każdy z pacjentów z chorobą onkologiczną lub ryzykiem czy podejrzeniem nowotworu może otrzymać tzw. zieloną kartę. Trzeba się o nią starać u lekarza rodzinnego, a osoby z wystawioną diagnozą mogą otrzymać ją w szpitalu – mówił w Trójce wiceminister zdrowia Sławomir Neumann (PO).
Audio
  • Wiceminister zdrowia Sławomir Neumann o leczeniu onkologicznym, in vitro, pensjach pielęgniarek (Salon polityczny Trójki)
Wiceminister zdrowia Sławomir Neumann
Wiceminister zdrowia Sławomir Neumann Foto: Salon polityczny Trójki

Wiceminister zdrowia Sławomir Neumann mówił w Trójce, że tzw. pakiet onkologiczny pokazuje coraz lepsze wskaźniki, jest jednocześnie poprawiany. Jednak według badania fundacji Watch Health Care chorzy z tzw. zieloną kartą czekają krócej, ale pozostali, np. ci u których wykryto raka wcześniej, przed styczniem 2015 roku, oczekują na świadczenia lekarskie dłużej. Tych ostatnich jest zdecydowana większość.

Wiceminister Neumann stwierdził, że każdy chory powinien starać się o zieloną kartę. - Każdy z pacjentów z chorobą onkologiczną lub jej ryzykiem może otrzymać tzw. zieloną kartę. Nie ma limitów – podkreślił. Kartę taką wydaje lekarz podstawowej opieki zdrowotnej.

Gość Trójki dodał, że osobom, u których wykryto raka przed styczniem 2015 roku, tzw. zielone karty są przyznawane w szpitalach. Zaznaczył, że wprowadzane są modyfikacje pakietu onokologicznego, by przebiegało to szybciej.

Gość Trójki mówił również, że zgodnie z projektem ustawy o in vitro, powinno ono być dostępne nie tylko dla małżeństw, ale i dla par (kobiety i mężczyzny), bo jest to metoda leczenia. Zaznaczył, że projekt ustawy jest kompromisem.

Wiceminister poinformował też, że resort szuka rozwiązań, by podnieść pensje pielęgniarkom; we wtorek odbędzie się spotkanie w tej sprawie. Więcej szczegółów w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki

Prowadził: Marcin Zaborski

Gość:  Sławomir Neumann (wiceminister zdrowia)

Data emisji: 9.06.2015

Godzina emisji: 8.13

***

agkm/fbi

Czytaj także

Poświeć na tkankę, wylecz nowotwór

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2015 09:54
- Wszyscy mówią o wykryciu nowotworu i zwalczeniu go. Fotodynamika pozwala dostrzec zmiany już na etapie stanu przedrakowego - wyjaśnia prof. Aleksander Sieroń.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pakiet onkologiczny w TK. Minister Zdrowia: szefowi samorządu lekarskiego myli się rola

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2015 13:20
- Ta ustawa przechodziła przez Ministerstwo Zdrowia, Radę Ministrów, Sejm, Senat i podpisał ją prezydent - wylicza w Jedynce minister zdrowia Bartosz Arłukowicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fundacja "Echo" - nadzieja dla osób niesłyszących

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2015 20:50
- Dzięki fundacji potrafię mówić, potrafię słyszeć. Dzięki niej mogę rozmawiać z panią - mówi reporterce Trójki podopieczny fundacji "Echo".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Młodych polskich lekarzy jak na lekarstwo

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2015 18:30
Średnia wieku polskich lekarzy to 55 lat. Czy to znaczy, że kształcimy za mało specjalistów w tej dziedzinie? A może młodzi absolwenci medycyny wybierają pracę za granicą?
rozwiń zwiń