Beata Szydło: robimy wszystko, żeby rządzić samodzielnie

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2015 10:30
Wybory parlamentarne zbliżają się wielkimi krokami. Ostatnie sondaże pokazują, że faworytem wyborczego wyścigu jest Prawo i Sprawiedliwość. Czym PiS będzie chciało się zająć w przypadku zwycięstwa? O tym mówiła w "Salonie politycznym Trójki" kandydatka tej partii na premiera.
Audio
  • Beata Szydło o programie Prawa i Sprawiedliwości (Salon polityczny Trójki)
Posłanka PiS zapewniała w radiowej Trójce, że obietnice wyborcze jej partii są do zrealizowania
Posłanka PiS zapewniała w radiowej Trójce, że obietnice wyborcze jej partii są do zrealizowaniaFoto: Trójka/Polskie radio

Beata Szydło podkreśliła w radiowej Trójce, że PiS robi wszystko, żeby rządzić samodzielnie. Zaznaczyła, że jeśli się to nie uda, to rozmowy w sprawie ewentualnej koalicji odbędą się po jesiennych wyborach. Posłanka Prawa i Sprawiedliwości odpierała także zarzuty Kazimierza Marcinkiewicza, który powiedział niedawno, że Szydło nie utrzyma się długo na stanowisku premiera. Jej zdaniem Marcinkiewicz był krótko szefem rządu, ponieważ zachowywał się jak celebryta, a nie polityk.

Kandydatka PiS na premiera powiedziała, że jeśli Prawo i Sprawiedliwość wygra wybory, to zajmie się przede wszystkim trzema sprawami: wsparciem rodzin, kwotą wolną od podatku, obniżeniem wieku emerytalnego.

Szydło zdradziła również, w jaki sposób zamierza znaleźć pieniądze na realizację swoich obietnic wyborczych. Posłanka Prawa i Sprawiedliwości zaznaczyła, że część środków zostanie pozyskanych dzięki uszczelnieniu systemu podatkowego. Podkreśliła, że chodzi przede wszystkim o skuteczniejsze łapanie podatkowych oszustów. Jednocześnie zapewniała, że jeśli PiS przejmie na jesieni władzę to ci, którzy uczciwie rozliczają się z fiskusem nie będą mieli się czego bać.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Szydło poinformowała także w radiowej Trójce, że po zaprzysiężeniu prezydent Andrzej Duda złoży w Sejmie tej kadencji dwa projekty ustaw. Jakie? Można się tego dowiedzieć, słuchając całej audycji.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki

Prowadził: Marcin Zaborski

Gość: Beata Szydło (kandydatka PiS na premiera)

Data emisji: 7.07.2015

Godzina emisji: 8.13

aj/mk

Czytaj także

Beata Szydło: realizacja naszych projektów będzie kosztować 39 miliardów złotych

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2015 19:44
39 miliardów złotych ma kosztować realizacja priorytetowych projektów PiS - ogłosiła w Katowicach wiceprezes Beata Szydło. Wśród najważniejszych zadań dla swojego przyszłego rządu szydło wymieniła miedzy innymi: dopłaty na dzieci, zwiększenie kwoty wolnej od podatku oraz skrócenie wieku emerytalnego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Beata Szydło: w mojej biało-czerwonej drużynie jest miejsce dla każdego Polaka

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2015 16:33
Mamy przygotowane rozwiązania i będziemy je realizować - mówiła Beata Szydło w niedzielę, w ostatnim dniu konwencji programowej Prawa i Sprawiedliwości w Katowicach. Na scenie towarzyszyli jej eksperci pracujący nad programem PiS. - Do roboty - tymi słowami kandydatka PiS na premiera zakończyła obrady.
rozwiń zwiń