X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nowe propozycje dla frankowiczów. Ewa Kopacz ujawnia szczegóły

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2015 09:24
Platforma Obywatelska chce pomóc frankowiczom, umożliwiając części z nich przewalutowanie kredytów. Ewa Kopacz zaznaczyła w "Salonie politycznym Trójki", że wielu mówiło o konieczności wsparcia dla takich osób, ale to jej partia podjęła w tym kierunku realne działania.
Audio
  • Szefowa rządu o propozycjach dla frankowiczów (Salon polityczny Trójki)
Premier zaznaczyła, że projekt PO ma rozwiązać problem frankowiczów
Premier zaznaczyła, że projekt PO ma rozwiązać problem frankowiczówFoto: Trójka/Polskie Radio

Posłowie PO złożyli do Sejmu projekt ustawy, umożliwiający przewalutowanie kredytów we frankach. Ma to być obłożone licznymi obostrzeniami. Szefowa rządu podkreśliła, że nowe rozwiązanie ma pomóc tym, którzy przez wzrost kursu franka znaleźli się w szczególnie trudnej sytuacji - osobom, których kredyt jest wyższy niż wartość mieszkania. Nowe rozwiązania mają być też wsparciem dla tych, których sytuacja życiowa zmieniła się na tyle, że nie mogą teraz tego kredytu spłacić.

Na pytanie dlaczego dopiero teraz PO chce pomóc frankowiczom, Ewa Kopacz odpowiedziała, że "lepiej późno, niż wcale". - Wszyscy mówili, że trzeba jakoś pomóc tym osobom, my nie mówimy, że trzeba pomóc, tylko działamy i pomagamy - dodała.

Premier zaznaczyła, że założenia ustawy będą jeszcze przedmiotem dyskusji. Jak mówiła, niektórzy eksperci twierdzą, że dotychczasowa pomoc dla frankowiczów ze strony banków już jest za wysoka. Z kolei inni wskazują, że kryteria dla przewalutowania, przyjęte w ustawie, są zbyt ostre.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Projekt PO ma umożliwić przewalutowywanie kredytów we frankach do 2020 roku, ale pod kilkoma warunkami. Z takiego rozwiązania będą mogli skorzystać ci, którzy kupili mieszkanie nie większe niż 75 metrów kwadratowych lub dom o maksymalnej powierzchni 100 metrów kwadratowych. Koszty mają być rozłożone między banki i kredytobiorców.

Ewa Kopacz w sprawie frankowiczów wystąpiła w radiowej Trójce także z apelem do opozycji. Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadziła: Beata Michniewicz
Gość: Ewa Kopacz (premier)
Data emisji: 9.07.2015
Godzina emisji: 8.13

aj/ei

Czytaj także

Jak ulżyć frankowiczom? Nowy projekt Platformy Obywatelskiej. PiS krytykuje

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2015 15:15
Projekt przewidujący możliwość przewalutowania kredytu hipotecznego wziętego w walucie na złotówki po kursie z dnia przewalutowania przedstawiła w środę Platforma Obywatelska. Różnica w wartości kredytu ma zostać podzielona między bank i klienta - poinformowali posłowie PO.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marek Belka: RPP weźmie pod lupę propozycję pomocy dla frankowiczów

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2015 12:28
Na kolejnych posiedzeniach Rada Polityki Pieniężnej weźmie pod lupę obietnice dotyczące pomocy frankowiczom. Zapowiedział to przewodniczący Rady i prezes Narodowego Banku Polskiego Marek Belka.
rozwiń zwiń