X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Tomasz Siemoniak: stawiamy na polski przemysł zbrojeniowy

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2015 10:53
Minister obrony narodowej poinformował w "Salonie politycznym Trójki", że zamówienie na dostawy dronów krótkiego zasięgu dla wojska będzie skierowane do polskiego przemysłu.
Audio
  • Szef MON o zamówieniu na drony (Salon polityczny Trójki)
Tam gdzie można postawić na polski przemysł, tam nie waham się ryzykować - powiedział wicepremier
"Tam gdzie można postawić na polski przemysł, tam nie waham się ryzykować" - powiedział wicepremierFoto: PAP/Paweł Supernak

Tomasz Siemoniak powiedział w radiowej Trójce, że MON kupi bezzałogowe samoloty krótkiego zasięgu z pominięciem ustawy o zamówieniach publicznych. - Chcemy skierować to zamówienie do polskiego przemysłu, bo uważamy, że jest potencjał na stworzenie w Polsce małych dronów obserwacyjnych. Stąd nie wystawiamy się tutaj na konkurencję - zaznaczył.

Wicepremier podkreślił, że podobnie dzieje się w dziesiątkach innych spraw - "tam, gdzie nasz przemysł jest mocny, dobry, tam kierujemy do niego zamówienia".

Minister zapewnił, że pominięcie ustawy o zamówieniach publicznych w tym przypadku będzie zgodne z prawem. Wskazał, że dyrektywa UE pozwala na wyłączanie tego typu postępowań z przetargów, jeśli wykazany jest istotny interes bezpieczeństwa państwa.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Szef MON zdradził także, ile pieniędzy w tym roku trafi do polskiego przemysłu zbrojeniowego.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadziła: Beata Michniewicz
Gość: Tomasz Siemoniak (szef MON)
Data emisji: 15.07.2015
Godzina emisji: 8.13

aj/mk

Czytaj także

MON: ponad 11 tys. chętnych na szkolenie wojskowe

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2015 17:24
Szef MON Tomasz Siemoniak poinformował, że ponad 11 tys. osób chce dobrowolnie przejść szkolenie wojskowe. Jego zdaniem duża liczba ochotników to jeden z powodów do znaczącego podniesienia rangi Wojewódzkich Sztabów Wojskowych.
rozwiń zwiń