X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Barbara Nowacka: bylibyśmy głupi, gdybyśmy się pokłócili o listy

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2015 09:06
- W drugiej połowie tego tygodnia będzie spotkanie, podczas którego omówimy konkrety. Listy będą zatwierdzały po kolei wszystkie partie - powiedziała w Trójce współprzewodnicząca Twojego Ruchu.
Audio
  • Współprzewodnicząca TR Barbara Nowacka o zjednoczonej lewicy (Salon polityczny Trójki)
Barbara Nowacka uważa, że zjednoczona lewica może liczyć nawet na 10 proc. w wyborach
Barbara Nowacka uważa, że zjednoczona lewica może liczyć nawet na 10 proc. w wyborachFoto: Trójka

W sobotę SLD i Twój Ruch zapowiedziały start w październikowych wyborach parlamentarnych w lewicowej koalicji. Do koalicji chce dołączyć Partia Zieloni, zainteresowana jest również Unia Pracy. - Decyzja o koalicji nie wypłynęła z wielkiej miłości, ale z rozumowej kalkulacji - przyznała Barbara Nowacka.Gość "Salonu politycznego Trójki" poinformowała, że obecnie trwają prace nad listami wyborczymi. - Bylibyśmy naprawdę bardzo głupi, gdybyśmy się pokłócili o listy. Wierzę w mądrość kolegów i koleżanek - zaznaczyła. W radiowej Trójce Nowacka zdradziła, jak wyglądają prace nad listami i kto się na nich znajdzie.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Komitet wyborczy koalicji partii musi przekroczyć 8-proc. próg wyborczy. Próg wyborczy dla komitetów partii i komitetów wyborców to 5 proc. - Z sondaży wynika, że żadna partia lewicowa pojedyncza nie ma tych 8 proc., więc decyzja o koalicji jest odważna - podkreśliła gość Trójki i wyjaśniła, dlaczego zdecydowano się na taką formułę.

- Jeśli mamy być w Sejmie, musimy być silną grupą. 5-7 posłów z SLD czy Twojego Ruchu nie byłoby siłą w Sejmie. Idziemy po coś więcej niż 5 proc. - oznajmiła współprzewodnicząca TR i wskazała, jakie są oczekiwania i plany zjednoczonej lewicy. Oceniła też, jakie są szanse na to, że koalicja się rozrośnie o kolejne formacje lewicowe.

Ugrupowania lewicowe wstępnie porozumiały się na początku lipca co do wspólnego minimum programowego. W "Salonie politycznym Trójki" Nowacka omówiła jego szczegóły. Skomentowała także wypowiedź Ludwika Dorna, który podzielił lewicę na trzy grupy: lewicę pamięci, żołądka i stref erogennych.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadziła: Beata Michniewicz
Gość: Barbara Nowacka (współprzewodnicząca Twojego Ruchu)
Data emisji: 20.07.2015
Godzina emisji: 8.13

kk

Czytaj także

Twój Ruch chce startować w wyborach parlamentarnych w koalicji

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2015 15:27
Władze ugrupowania dały zielone światło dla porozumienia na lewicy - poinformowali współprzewodniczący TR Barbara Nowacka i Janusz Palikot.
rozwiń zwiń