Włodzimierz Czarzasty: lewica w Sejmie jest potrzebna

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2015 09:17
- Rozmowy w sprawie zjednoczenia lewicy powinny zakończyć się do 6 lub 7 sierpnia - mówił w Trójce szef SLD na Mazowszu Włodzimierz Czarzasty.
Audio
  • Szef SLD na Mazowszu Włodzimierz Czarzasty o rozmowach w sprawie zjednoczenia lewicy (Salon polityczny Trójki)
Włodzimierz Czarzasty
Włodzimierz CzarzastyFoto: Polskie Radio

- Generalnie atmosfera jest taka, żeby się dogadać. Robimy to z uśmiechem na ustach - zapewniał gość "Salonu politycznego Trójki". Dodał, że w tej chwili omawiane są kwestie techniczne, czyli ustalenie "jedynek" oraz wybieranie szefa komitetu wyborczego i szefa sztabu wyborczego. - Jeżeli nie zakończymy dyskusji do 6 lub 7 sierpnia, będzie to oznaczało, że projekt nie będzie miał miejsca - podkreślił Czarzasty.

Jego zdaniem, jeśli partiom lewicowym nie uda się dojść do porozumienia, może się okazać, że w przyszłym parlamencie nie znajdzie się ich reprezentacja. - Ja uważam, że w Sejmie lewica jest potrzebna, bo lewica to rozsądek - przekonywał.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki  
Prowadziła: Beata Michniewicz
Gość: Włodzimierz Czarzasty (przewodniczący SLD na Mazowszu)
Data emisji:
27.07.2015
Godzina emisji:
8.13

asop/iwo

Czytaj także

Leszek Miller: zawieramy koalicję, by wzmocnić siłę lewicy

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2015 06:52
- Niezależnie od zaszłości uważamy, że trzeba stawić czoło polskiej prawicy - powiedział lider Sojuszu Leszek Miller. Rada Krajowa SLD zgodziła się na start w koalicji w wyborach parlamentarnych. Podobną decyzję podjęli Twój Ruch i Zieloni.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sondaż: PiS przed PO, Paweł Kukiz traci poparcie

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2015 06:41
Prawo i Sprawiedliwość umacnia się na pozycji lidera, Platforma Obywatelska wciąż jest na drugim miejscu, a tworzony ruch Pawła Kukiza systematycznie traci poparcie - wynika z sondażu IBRiS dla "Rzeczpospolitej".
rozwiń zwiń