X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Sześciolatki w szkołach. Wiceminister edukacji odpiera zarzuty

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2015 11:00
- Staraliśmy się zmieniać nasze decyzje tak, żeby wyjść naprzeciw oczekiwaniom rodziców – mówiła o reformie dotyczącej sześciolatków w szkołach Urszula Augustyn, wiceminister edukacji z PO.
Audio
  • Urszula Augustyn, wiceminister edukacji z PO, broni reformy dotyczącej sześciolatków w szkołach (Salon polityczny Trójki)
Urszula Augustyn
Urszula AugustynFoto: PR

Urszula Augustyn, wiceminister edukacji z PO, zapewniała, że ministerstwo monitoruje problemy, z jakimi stykają się rodzice sześciolatków. Przekonywała, że reforma została przygotowana bardzo dobrze i że większość rodziców, którzy posłali już dzieci w tym wieku do szkół, jest zadowolona. - 87 procent z nich zrobiłoby to po raz kolejny – przekonywała Urszula Augustyn.

Jej zdaniem są to o wiele ważniejsze badania niż te przeprowadzone na reprezentatywnej grupie przez CBOS, z których wynika, że większość Polaków jest przeciwna reformie. Dodała, że prezydent Andrzej Duda będzie miał twardy orzech do zgryzienia podczas podejmowania decyzji, czy zapytać o tę zmianę Polaków w referendum, czy też nie.

W mediach pojawiają się informacje, że w części szkół trzeba będzie utworzyć o wiele więcej, niż to miało obecnie miejsce, pierwszych klas, że zajęcia będą zmianowe, a w niektórych placówkach będą trwały nawet do godziny 18. Zdaniem wiceminister edukacji problemami tymi muszą się zająć samorządy. Przekonywała też, że w skali całego kraju reforma się sprawdza. - Kolejny rocznik sześciolatków nie będzie tak liczny - dodała.

Na co jeszcze skarżą się rodzice i dyrektorzy szkół? Jak wygląda realizacja innych obietnic PO dotyczących edukacji? O tym także była mowa w audycji Trójki.

***

Tytuł audycji: Salon Polityczny Trójki
Prowadził: Marcin Zaborski
Gość: Urszula Augustyn (wiceminister edukacji z PO)
Data emisji: 19.08.2015
Godzina emisji: 08.13

pp/ei

Czytaj także

Urszula Augustyn: w walce z dopalaczami ważna jest edukacja

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2015 09:00
- Katalog substancji szkodliwych w przepisach o dopalaczach powinien być otwarty - mówiła w Trójce Urszula Augustyn. W walce o bezpieczeństwo w szkołach pełnomocnik rządu chce postawić na nauczanie, także nauczycieli i rodziców.
rozwiń zwiń

Czytaj także

MEN pokazało trzecią część bezpłatnego podręcznika dla drugoklasistów "Nasza szkoła"

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2015 07:59
Podobnie jak w przypadku elementarza dla klas pierwszych oraz pierwszych dwóch odsłon podręczników dla drugoklasistów, także i teraz Ministerstwo Edukacji Narodowej czeka na uwagi. Można je zgłaszać do 21 lipca.
rozwiń zwiń