X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Borys Budka: ten Sejm nie odwoła Andrzeja Seremeta z funkcji Prokuratora Generalnego

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2015 09:17
W ocenie ministra sprawiedliwości Borysa Budki, nawet jeśli premier zdecyduje się na przygotowanie wniosku o odwołanie Andrzeja Seremeta z funkcji Prokuratora Generalnego, to nie zostanie on rozpatrzony w obecnej kadencji Sejmu.
Audio
  • Minister sprawiedliwości Borys Budka o pracach nad opinią dotyczącą sprawozdania z prac Prokuratora Generalnego (Salon polityczny Trójki)
Borys Budka
Borys BudkaFoto: Polskie Radio

- Z kalendarza jasno wynika, że przeprowadzenie takiej procedury, czyli opracowanie odpowiednich opinii przez na przykład Krajową Radę Prokuratury nie jest możliwe w tej kadencji Sejmu - tłumaczył gość "Salonu politycznego Trójki".

Borys Budka poinformował jednocześnie, że nie dokończył jeszcze prac nad stanowiskiem dotyczącym sprawozdania z prac Prokuratury Generalnej. Jak mówił, jego opinia powinna być gotowa we wrześniu.

Dymisji Seremeta domagała się szefowa rządu po tym, jak biznesmen Zbigniew Stonoga upublicznił stenogram z przesłuchań w sprawie tak zwanej afery podsłuchowej. Ewa Kopacz deklarowała wtedy, że nie przyjmie sprawozdania z prac prokuratury.

Więcej informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Zgodnie z prawem, Sejm może odwołać Prokuratora Generalnego uchwałą podjętą większością dwóch trzecich głosów, w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby posłów. Wcześniej jednak wniosek o skrócenie kadencji musi być zaopiniowany przez Krajową Radę Prokuratury, która na wydanie opinii ma dwa miesiące.

Minister sprawiedliwości mówił też, że oczekuje wyjaśnień od prezydenta w sprawie jego wyjazdów poselskich. "Newsweek" twierdzi, że Andrzej Duda - jako poseł PiS - otrzymał z kasy Sejmu około 11 tysięcy złotych na przeloty i przejazdy do Poznania oraz noclegi w tym mieście.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadził: Marcin Zaborski
Gość: Borys Budka (minister sprawiedliwości)
Data emisji: 25.08.2015
Godzina emisji: 8.13

asop/mk

Czytaj także

Premier chce odwołania Prokuratora Generalnego

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2015 08:12
Ewa Kopacz poinformowała, że nie podpisze sprawozdania za 2014 rok Prokuratora Generalnego Andrzeja Seremeta. Decyzja Kopacz ma związek z publikacją w internecie materiałów ze śledztwa z tzw. afery podsłuchowej.
rozwiń zwiń