Katarzyna Piekarska: Andrzej Duda nie zauważył, że został prezydentem

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2015 09:02
- Dwugłos w sprawie polskiej polityki międzynarodowej to skandal. To bawienie się państwem przez osoby, które nie dorosły do pełnienia pewnych funkcji - mówi w "Salonie politycznym Trójki" Katarzyna Piekarska z SLD.
Audio
  • Katarzyna Piekarska o braku porozumienia na linii prezydent-premier i wyborach parlamentarnych (Salon polityczny Trójki)
Katarzyna Piekarska
Katarzyna PiekarskaFoto: Polskie Radio

Premier Ewa Kopacz zaapelowała w środę do Andrzeja Dudy o zwołanie Rady Bezpieczeństwa Narodowego w związku z suszą oraz sytuacją na Ukrainie. Wieczorem, w wywiadzie dla TVP prezydent odpowiedział, że najpierw czeka na uzasadnienie tej prośby, a dopiero później podejmie decyzję i, jak dodał, Radę Bezpieczeństwa Narodowego zwoła, kiedy uzna to za stosowne. Wcześniej premier Kopacz zwracała się do Andrzeja Dudy również o zorganizowanie posiedzenia Rady Gabinetowej.

Zdaniem Katarzyny Piekarskiej, brak rozmów i porozumienia między osobami pełniącymi bardzo ważne funkcje w państwie jest niepokojący. - Rozmowy na linii duży pałac-mały pałac wyglądają fatalnie. Biorąc odpowiedzialność za państwo także trzeba czasami rozmawiać z osobami, za którymi się nie przepada - podkreśla wiceszefowa SLD.

- Andrzej Duda jeszcze chyba nie odnalazł się w roli prezydenta. Czasami, gdy go słucham, mam wrażenie, że on nie zauważył, że został prezydentem. Przemawia trochę tak, jakby znajdował się na wiecu wyborczym - ocenia gość Trójki i dodaje, że głos Polski będzie silniejszy na arenie międzynarodowej, jeśli najpierw będzie konsultowany wewnątrz kraju.

Katarzyna Piekarska poinformowała także, że w wyborach parlamentarnych wystartuje najprawdopodobniej z drugiego miejsca warszawskiej listy SLD. - To będzie jedna z najsilniejszych list w Polsce. Barbara Nowacka, Katarzyna Piekarska, Krystian Legierski, Piotr Gadzinowski i wiele innych znakomitych osób - mówi rozmówczyni Marcina Zaborskiego. - W Warszawie realnie mamy szansę na 3 mandaty, a jeżeli kampania dobrze pójdzie nawet na 4 - dodaje.

Wiceszefowa SLD zdradziła także, kiedy Sojusz Lewicy Demokratycznej przedstawi swój program oraz czy jej partia będzie kontynuowała współpracę z Magdaleną Ogórek.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadził: Marcin Zaborski
Gość: Katarzyna Piekarska (wiceprzewodnicząca SLD)
Data emisji: 27.08.2015
Godzina emisji: 8.13

kh/ei

Czytaj także

Krzysztof Gawkowski: zjednoczona lewica albo śmierć

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2015 09:03
- Rozsądek nakazuje połączenie lewicowych sił, by prawica w Polsce nie wygrała konstytucyjnie wyborów - powiedział w Trójce sekretarz generalny SLD Krzysztof Gawkowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jerzy Wenderlich: zjednoczenie lewicy ma smak nadziei

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2015 09:22
Władze SLD i Twojego Ruchu zdecydowały, że wystartują w jesiennych wyborach parlamentarnych w koalicji. O zjednoczeniu na lewicy mówił w radiowej Trójce wicemarszałek Sejmu.
rozwiń zwiń