X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Rzecznik Praw Obywatelskich: referendum nie powinno być co pół roku

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2015 09:20
Jako Rzecznik Praw Obywatelskich zawsze będę namawiała do udziału we wszystkich wyborach i ogłoszonych legalnie referendach – mówiła w Trójce RPO Irena Lipowicz. Oceniła przy tym, że referendum powinno dotyczyć spraw dużej wagi, dotyczących wartości i zrozumiałych dla obywateli, bez konieczności fachowego przygotowania.
Audio
  • Rzecznik Praw Obywatelskich Irena Lipowicz o referendum, uchodźcach i trzyletnim areszcie kibica (Salon polityczny Trójki)
Irena Lipowicz
Irena LipowiczFoto: Salon polityczny Trójki

W biurze Rzecznika Praw Obywatelskich złożono wniosek grupy obywateli o interwencję w Trybunale Konstytucyjnym w sprawie referendum 6 września, chodzi konkretnie o pytania nt. jednomandatowych okręgów wyborczych. Gość Trójki, RPO Irena Lipowicz, powiedziała, że sprawa jest poddawana analizie. Dalsze procedowanie będzie zależeć od nowego rzecznika – bo, jak poinformowała Irena Lipowicz, przekazanie urzędu odbędzie już 9 września.

Irena Lipowicz oceniła, że referendum powinno dotyczyć kwestii, w których obywatele są w stanie się wypowiedzieć bez merytorycznego, fachowego przygotowania; takich, w których występuje konflikt wartości. Zaznaczyła, że po to naród wyznaczył parlament, by ten w zastępstwie wyręczał go w rozstrzyganiu trudnych spraw.

Rzeczniczka apelowała o godną postawę wobec uchodźców. Jak podkreśliła, ważne jest w tej kwestii prawo, ale i mentalność. Zachęcała do pomocy ludziom, którzy niejednokrotnie stracili wszystko i zostali ciężko doświadczeni przez los. - Egoizm i przewaga lęku nie są zgodne z naszą tradycją narodową, nie są godne Polski – powiedziała.

Irena Lipowicz tłumaczyła również, że w sprawie trzyletniego aresztu Macieja D. RPO nie ma dużego pola do działania i ma praktycznie związane ręce, póki nie skończy się postępowanie karne – na razie może jedynie składać zapytania i zwracać uwagę. Więcej na ten temat - w nagraniu audycji.

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki

Prowadził: Marcin Zaborski

Gość: Rzecznik Praw Obywatelskich Irena Lipowicz

Data emisji: 03.09.2015

Godzina emisji: 8.13

agkm/fbi

Czytaj także

Rzecznik Praw Obywatelskich: nie dajcie się wypychać z aktu wyborczego

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2015 09:05
- Tylko 16 procent lokali wyborczych jest dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych - mówiła w "Salonie politycznym Trójki" Rzecznik Praw Obywatelskich Irena Lipowicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kontrowersje wokół referendum. "Platforma powinna wziąć na klatę ten problem"

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2015 09:16
6 września odbędzie się ogólnopolskie referendum. Polacy będą mogli wypowiedzieć się na temat jednomandatowych okręgów wyborczych, sposobu finansowania partii politycznych oraz wprowadzenia zasady rozstrzygania wątpliwości co do wykładni przepisów prawa podatkowego na korzyść podatnika. Czy jest ono potrzebne?
rozwiń zwiń