Szefowa PAH: obawy przed uchodźcami wynikają z braku wiedzy i doświadczenia

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2015 08:58
- Powinniśmy pozytywnie nastawiać ludzi do uchodźców i pokazywać, jakie są realia - mówiła w "Salonie politycznym Trójki" szefowa Polskiej Akcji Humanitarnej Janina Ochojska.
Audio
  • Janina Ochojska o uchodźcach (Salon polityczny Trójki)
Janina Ochojska w studiu Trójki
Janina Ochojska w studiu TrójkiFoto: Polskie Radio

Janina Ochojska tłumaczyła, że nasze obawy przed uchodźcami są abstrakcyjne i wynikają przede wszystkim z braku wiedzy i doświadczenia. - Niektórzy Polacy nigdy nie zetknęli się z wyznawcami innych religii. Trzeba edukować społeczeństwo - podkreśliła. Rozmówczyni Michała Zaborskiego dodała, że osoby, które pojawią się w Polsce w żaden sposób nam nie zaszkodzą.

Czytaj więcej o problemie imigrantów >>>

Zdaniem szefowej PAH, syryjscy uchodźcy po zakończeniu wojny będą chcieli wrócić do swojego kraju. - Ci ludzie potrzebują przede wszystkim spokoju, dachu nad głową, pracy i możliwości bezpiecznego wychowania swoich dzieci. Chcą przetrwać wojnę, a potem wrócić do siebie - zaznaczyła.

Jakie środki otrzymamy na utrzymanie uchodźców? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

Więcej informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki  
Prowadzi: Marcin Zaborski
Gość: Janina Ochojska (szefowa Polskiej Akcji Humanitarnej)  
Data emisji: 7.09.2015  
Godzina emisji: 8.12

mr/iwo

Czytaj także

Rekordowy napływ imigrantów, coraz większe podziały w Europie

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2015 13:51
Na prawie 20 tys. szacuje się liczbę imigrantów, którzy trafili od soboty do Niemiec po tym jak Berlin i Wiedeń zgodziły się przyjąć ich z Węgier z pominięciem procedur. Podkreślono, że była to jednorazowa decyzja. Problem imigrantów wywołuje coraz większe podziały w Europie.
rozwiń zwiń