X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Szefowa PAH: obawy przed uchodźcami wynikają z braku wiedzy i doświadczenia

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2015 08:58
- Powinniśmy pozytywnie nastawiać ludzi do uchodźców i pokazywać, jakie są realia - mówiła w "Salonie politycznym Trójki" szefowa Polskiej Akcji Humanitarnej Janina Ochojska.
Audio
  • Janina Ochojska o uchodźcach (Salon polityczny Trójki)
Janina Ochojska w studiu Trójki
Janina Ochojska w studiu TrójkiFoto: Polskie Radio

Janina Ochojska tłumaczyła, że nasze obawy przed uchodźcami są abstrakcyjne i wynikają przede wszystkim z braku wiedzy i doświadczenia. - Niektórzy Polacy nigdy nie zetknęli się z wyznawcami innych religii. Trzeba edukować społeczeństwo - podkreśliła. Rozmówczyni Michała Zaborskiego dodała, że osoby, które pojawią się w Polsce w żaden sposób nam nie zaszkodzą.

Czytaj więcej o problemie imigrantów >>>

Zdaniem szefowej PAH, syryjscy uchodźcy po zakończeniu wojny będą chcieli wrócić do swojego kraju. - Ci ludzie potrzebują przede wszystkim spokoju, dachu nad głową, pracy i możliwości bezpiecznego wychowania swoich dzieci. Chcą przetrwać wojnę, a potem wrócić do siebie - zaznaczyła.

Jakie środki otrzymamy na utrzymanie uchodźców? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

Więcej informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki  
Prowadzi: Marcin Zaborski
Gość: Janina Ochojska (szefowa Polskiej Akcji Humanitarnej)  
Data emisji: 7.09.2015  
Godzina emisji: 8.12

mr/iwo

Czytaj także

Rekordowy napływ imigrantów, coraz większe podziały w Europie

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2015 13:51
Na prawie 20 tys. szacuje się liczbę imigrantów, którzy trafili od soboty do Niemiec po tym jak Berlin i Wiedeń zgodziły się przyjąć ich z Węgier z pominięciem procedur. Podkreślono, że była to jednorazowa decyzja. Problem imigrantów wywołuje coraz większe podziały w Europie.
rozwiń zwiń