X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Lena Kolarska-Bobińska: referendum to nietrafiona decyzja polityczna

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2015 10:07
- Teraz ludzie mają poczucie, że referendum to coś, czym się gra. Potrzeba będzie dużo czasu i uwagi, żeby skłonić ich do pójścia do urn - stwierdziła w Trójce minister nauki i szkolnictwa wyższego Lena Kolarska-Bobińska.
Audio
  • Minister nauki i szkolnictwa wyższego Lena Kolarska-Bobińska o niedzielnym referendum (Salon polityczny Trójki)
Według Leny Kolarskiej-Bobińskiej referendum było niepotrzebne
Według Leny Kolarskiej-Bobińskiej referendum było niepotrzebneFoto: PR

W niedzielę odbyło się w Polsce ogólnokrajowe referendum zarządzone przez byłego prezydenta Bronisława Komorowskiego. Dotyczyło ono trzech kwestii: jednomandatowych okręgów wyborczych, finansowania partii politycznych i rozstrzygania wątpliwości podatkowych na korzyść podatnika. Frekwencja wyniosła 7,80 proc. Wyniki nie są więc wiążące, gdyż głos oddało mniej niż 50 proc. uprawnionych.


Czytaj więcej na temat niedzielnego referendum>>>

Jak podkreślił wiceprzewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej Wiesław Kozielewicz, "tak niskiej frekwencji w głosowaniu ogólnokrajowym w Polsce nigdy nie było, to były najdroższe wybory w historii Polski". - To referendum było niepotrzebne, błędne. (...) Politycy zapominają, że aby dowiedzieć się, co na dany temat myślą obywatele, można po prostu zrobić sondaż - powiedziała w audycji "Salon polityczny Trójki" Lena Kolarska-Bobińska.

Według minister nauki i szkolnictwa wyższego niedzielny plebiscyt był "nietrafioną decyzją polityczną". - Prezydent zaproponował złe pytania, złe tematy - stwierdziła rozmówczyni Marcina Zaborskiego. - To referendum nie spełniało żadnego kryterium dobrego referendum - oceniła i wyjaśniła, dlaczego tak sądzi.

Więcej informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

- Nie będę startowała w wyborach do Sejmu, trochę inaczej widzę swoje życie - oświadczyła Kolarska-Bobińska. Jakie ma plany na przyszłość? Odpowiedź można znaleźć w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki  
Prowadzi: Marcin Zaborski
Gość: prof. Lena Kolarska-Bobińska (minister nauki i szkolnictwa wyższego)
Data emisji: 8.09.2015  
Godzina emisji: 8.12

kk/iwo

Czytaj także

PKW podała wyniki referendum: niska frekwencja. "Ustanowiliśmy niechlubny rekord"

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2015 22:22
Frekwencja w niedzielnym referendum wyniosła 7,80 proc. - podała Państwowa Komisja Wyborcza. Wyniki nie są więc wiążące, gdyż do urn poszła mniej niż połowa uprawnionych do głosowania.
rozwiń zwiń