Beata Kempa: sprawa uchodźców zaczyna być rozgrywana politycznie

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2015 09:07
- Powinno natychmiast dojść do sejmowej debaty na temat kryzysu imigracyjnego, podczas której rząd przedstawiłby propozycje konkretnych rozwiązań - mówiła w "Salonie politycznym Trójki" wiceszefowa Solidarnej Polski Beata Kempa.
Audio
  • Beata Kempa o kryzysie imigracyjnym i Piotrze Dudzie (Salon polityczny Trójki)
Beata Kempa
Beata KempaFoto: Polskie Radio

Ewa Kopacz deklaruje, że Polska jest gotowa przyjąć więcej niż 2 tys. uchodźców w ramach solidarności z innymi krajami Unii Europejskiej. Premier zaprosiła na środę liderów partii reprezentowanych w Sejmie na spotkanie w tej sprawie.

Beata Kempa stwierdziła w Trójce, że Ewa Kopacz wykorzystuje problem imigrantów do celów politycznych. - Bardzo mi smutno, że sprawa uchodźców zaczyna być rozgrywana politycznie. Przestrzegałabym i prosiła panią premier o więcej rozwagi i mniej emocji w tej sprawie, bo emocje nie są w tym przypadku dobrym doradcą - podkreślała rozmówczyni Beaty Michniewicz.

Czytaj więcej o problemie imigrantów >>>

- Brakuje rzetelnej i kompleksowej informacji rządu. Niech Ewa Kopacz wreszcie się zdecyduje, ilu uchodźców chce przyjąć i na ilu uchodźców Polska jest gotowa. Miotanie się między dwoma a dwunastoma tysiącami i czekanie na instrukcje ze strony UE, która ma bardzo duży problem i żadnego pomysłu, jak go rozwiązać, pokazuje, że nie czujemy się pewnie z premierem naszego rządu w tej trudnej sytuacji - oceniła wiceprzewodnicząca Klubu Parlamentarnego "Zjednoczona Prawica" i dodała, że najważniejsze jest zapewnienie Polakom bezpieczeństwa i opracowanie planu działania w celu zapobiegnięcia skutkom kryzysu imigracyjnego. - W tej chwili leczymy przyczynę - stwierdziła Beata Kempa.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Wiceszefowa Solidarnej Polski skomentowała także sprawę sporu na linii: Tygodnik Newsweek kontra szef Solidarności. Oceniła, że "jest zlecenie na Piotra Dudę". Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki  
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Beata Kempa (wiceprzewodnicząca Klubu Parlamentarnego "Zjednoczona Prawica", wiceszefowa Solidarnej Polski)
Data emisji: 9.09.2015  
Godzina emisji: 8.14

kh/iwo

Czytaj także

KE zaproponuje rozwiązania ws. uchodźców. Donald Tusk: z tym problemem będziemy się mierzyć przez wiele lat

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2015 23:59
Szef Rady Europejskiej Donald Tusk powiedział we wtorek, że obecny kryzys związany z napływem uchodźców do Europy to "początek exodusu" i dlatego konieczne jest solidarne działanie. Przemytników ludzi nazwał mordercami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowy plan przyjmowania uchodźców w UE. Ilu trafi do Polski?

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2015 09:34
Przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker przedstawi w środę w Parlamencie Europejskim nowe propozycje, jak UE powinna poradzić sobie z rosnącą falą imigrantów i uchodźców.
rozwiń zwiń