X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Szef MSZ: trzeba wzmocnić granice Unii Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2015 08:20
Trzeba się zastanowić, jak ochronić południowe granice Europy i zatrzymać nielegalną imigrację - o tym mówił w Trójce minister spraw zagranicznych Grzegorz Schetyna. Jego zdaniem Unia inaczej nie poradzi sobie z napływem dziesiątek, setek tysięcy osób.
Audio
  • Minister spraw zagranicznych Grzegorz Schetyna o kryzysie migracyjnym (Salon polityczny Trójki)
Grzegorz Schetyna
Grzegorz SchetynaFoto: Salon polityczny Trójki

Szef polskiej dyplomacji Grzegorz Schetyna uważa, że trzeba wzmocnić ochronę granic Unii Europejskiej, bo to jedyny sposób, by zatrzymać napływ setek tysięcy imigrantów. Jego zdaniem należy stworzyć z unijnej agencji FRONTEX rodzaj straży granicznej, a kraje spoza UE powinny pomóc w stworzeniu ośrodków recepcyjnych, rejestrujących uchodźców. Jak dodał, chodzi o to, by Europa wiedziała, kto chce przyjechać w jej granice. - Musimy wiedzieć, czy są to uchodźcy polityczni, czy imigranci ekonomiczni - wyjaśnił Grzegorz Schetyna.

Szef MSZ Grzegorz Schetyna chce ujednolicenia stanowiska państw Grupy Wyszehradzkiej w sprawie kryzysu imigracyjnego. Zapowiedział, że będzie dążył do tego na spotkaniu szefów dyplomacji tych państw, Niemiec i Luksemburga w Pradze. Szef MSZ tłumaczył, że decyzję o przyjęciu 2000 osób Polska podjęła w czasie pierwszej fali uchodźców, ale sytuacja się zmienia z dnia na dzień. – Teraz są nowe wyzwania, jest kilkaset tysięcy nowych uchodźców w Europie – powiedział minister.

Gość Trójki tłumaczył, że koszt rozmieszczenia uchodźców bierze na siebie Komisja Europejska. Grzegorz Schetyna liczy na zwołanie przez prezydenta Rady Bezpieczeństwa Narodowego w sprawie kryzysu migracyjnego.

Polska w pierwszej fazie deklarowała przyjęcie 2 tysięcy osób. W czwartek premier Ewa Kopacz powiedziała, że trzeba zwiększyć nasze zaangażowanie. Według przedstawionych w środę propozycji Komisji Europejskiej, spośród 160 tysięcy uchodźców, do Polski miałoby trafić około 12 tysięcy.

W audycji była mowa również o projekcie medialnym, który ma być odpowiedzią na rosyjską propagandę.

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadziła: Beata Michniewicz
Gość: szef MSZ Grzegorz Schetyna
Data emisji: 11.09.2015
Godzina emisji: 8.13

agkm/ei

Czytaj także

Małgorzata Kidawa-Błońska: możliwa jest sejmowa rezolucja w sprawie imigrantów

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2015 10:06
- Polacy są na wszystkich kontynentach. Nasza historia była trudna. Wiemy, jak to jest emigrować i szukać bezpiecznego miejsca, jak żaden z narodów w Europie - mówi w "Salonie politycznym Trójki" marszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy UE mogłaby nie przyjmować imigrantów?

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2015 10:03
Zgodnie z propozycjami Brukseli Polska powinna przyjąć około 12 tysięcy imigrantów. Publicyści Renata Grochal i Piotr Gabriel dyskutowali, czy powinniśmy się na to godzić.
rozwiń zwiń