Ryszard Petru: związki zawodowe powinny finansować się same

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2015 08:58
Lider Nowoczesnej Ryszard Petru uważa, że celem związków zawodowych nie powinno być robienie biznesów i zarabianie, a pośredniczenie w rozmowach między pracownikami, a przedsiębiorcami.
Audio
  • Lider Nowoczesnej, Ryszard Petru o programie gospodarczym jego partii (Salon polityczny Trójki)
Ryszard Petru, lider .Nowoczesnej
Ryszard Petru, lider .NowoczesnejFoto: PR

Związki zawodowe zarzucają Platformie Obywatelskiej, że chce je zlikwidować. Zdaniem Ryszarda Petru PO kiedyś chciała ograniczenia wpływu związków zawodowych, ale potem wycofała się z tego.

Jak zaznaczył, uprawnienia central związkowych są zbyt duże. Podkreślił, że nie chodzi o likwidację samych związków, bo te są potrzebne w firmach, by pośredniczyć między pracownikami i pracodawcami. Ryszard Petru proponuje odejście od etatów związkowych w centralach. - Związki zawodowe muszą się finansować same - podkreślił. - Centrale nie mogą być rozpasane - dodał. 

W ocenie lidera Nowoczesnej, centrale nie są zainteresowane tym, by się porozumieć z pracodawcami, tylko by robić demonstracje.

Gość Trójki wyjaśnił także, dlaczego jego zdaniem propozycje podatkowe PO są "księgową ściemą". Tłumaczył również, dlaczego Nowoczesna chciałaby wprowadzić liniowy podatek VAT.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Ryszard Petru (Nowoczesna Ryszarda Petru)
Data emisji: 18.09.2015
Godzina emisji: 8.13

bk/ei

Czytaj także

Konwencja programowa Nowoczesnej. Petru: nie wybierajmy między IV RP a bylejakością

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2015 21:22
Racjonalizm, odpowiedzialność i wolność - to filary programu stowarzyszenia Nowoczesna. Jego założenia zostały przedstawione na warszawskiej konwencji.
rozwiń zwiń