X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ryszard Petru: związki zawodowe powinny finansować się same

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2015 08:58
Lider Nowoczesnej Ryszard Petru uważa, że celem związków zawodowych nie powinno być robienie biznesów i zarabianie, a pośredniczenie w rozmowach między pracownikami, a przedsiębiorcami.
Audio
  • Lider Nowoczesnej, Ryszard Petru o programie gospodarczym jego partii (Salon polityczny Trójki)
Ryszard Petru, lider .Nowoczesnej
Ryszard Petru, lider .NowoczesnejFoto: PR

Związki zawodowe zarzucają Platformie Obywatelskiej, że chce je zlikwidować. Zdaniem Ryszarda Petru PO kiedyś chciała ograniczenia wpływu związków zawodowych, ale potem wycofała się z tego.

Jak zaznaczył, uprawnienia central związkowych są zbyt duże. Podkreślił, że nie chodzi o likwidację samych związków, bo te są potrzebne w firmach, by pośredniczyć między pracownikami i pracodawcami. Ryszard Petru proponuje odejście od etatów związkowych w centralach. - Związki zawodowe muszą się finansować same - podkreślił. - Centrale nie mogą być rozpasane - dodał. 

W ocenie lidera Nowoczesnej, centrale nie są zainteresowane tym, by się porozumieć z pracodawcami, tylko by robić demonstracje.

Gość Trójki wyjaśnił także, dlaczego jego zdaniem propozycje podatkowe PO są "księgową ściemą". Tłumaczył również, dlaczego Nowoczesna chciałaby wprowadzić liniowy podatek VAT.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Ryszard Petru (Nowoczesna Ryszarda Petru)
Data emisji: 18.09.2015
Godzina emisji: 8.13

bk/ei

Czytaj także

Konwencja programowa Nowoczesnej. Petru: nie wybierajmy między IV RP a bylejakością

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2015 21:22
Racjonalizm, odpowiedzialność i wolność - to filary programu stowarzyszenia Nowoczesna. Jego założenia zostały przedstawione na warszawskiej konwencji.
rozwiń zwiń