X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kamila Gasiuk-Pihowicz z Nowoczesnej: system podatkowy należy uprościć

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2015 09:05
- Uproszczenie systemu podatkowego przynosi całej gospodarce bezwzględne korzyści - podkreśliła w radiowej Trójce rzeczniczka prasowa partii Nowoczesna.pl.
Audio
  • Rzeczniczka prasowa partii Nowoczesna.pl Kamila Gasiuk-Pihowicz o systemie podatkowym w Polsce (Salon polityczny Trójki)
Kamila Gasiuk-Pihowicz
Kamila Gasiuk-Pihowicz Foto: Trójka

Nowoczesna jest za obniżeniem stawek podatkowych (PIT, CIT i VAT) do 16 proc. - System podatkowy w Polsce w tym momencie nie istnieje, nie ma czegoś takiego, jak działająca spójnie ordynacja podatkowa. Mamy wiązkę tysięcy praw, nikt się w tym już nie orientuje. Przedsiębiorczość Polaków jest ograniczana poprzez biurokrację (...) W tym uproszczeniu kryje się olbrzymi potencjał - powiedziała w audycji "Wyborczy salon polityczny Trójki" Kamila Gasiuk-Pihowicz.

Takie rozwiązanie oznacza jednak, że VAT na niektóre towary i usługi wzrośnie. - Z badań, którymi dysponujemy wynika, że wprowadzenie propozycji 3x16 spowoduje, że rodziny najbiedniejsze będą miały wzrost wydatków rzędu około 20 złotych miesięcznie - przyznała. Dodała jednocześnie, że jej partia będzie chciała tę stratę wyrównać poprzez pakiet reform dotyczących pomocy społecznej.

Ile - zdaniem Nowoczesnej.pl - powinna wynosić kwota wolna od podatku? Jak rozwiązać problem luki płacowej między kobietami a mężczyznami? Odpowiedzi w nagraniu audycji. W rozmowie z Marcinem Zaborskim Gasiuk-Pihowicz, która w wyborach do Sejmu startuje z pierwszego miejsca z okręgu podwarszawskiego, wyjaśniła, dlaczego "jedynki" w Nowoczesnej mają obowiązek wpłacić 30 tys. zł na kampanię ogólnopolską.

***

Tytuł audycji: Wyborczy salon polityczny Trójki
Prowadzi: Marcin Zaborski
Gość: Kamila Gasiuk-Pihowicz (rzeczniczka prasowa partii Nowoczesna.pl)
Data emisji: 5.10.2015
Godzina emisji: 8.14

kk/ei

Czytaj także

Ryszard Petru: ustawa ws. minimalnej stawki godzinowej nie sprawi, że Polacy będą bogatsi

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2015 14:35
Propozycja wprowadzenia minimalnej stawki godzinowej jest wyrazem przekonania, że "ustawą można Polakom dać dobrobyt" - ocenił w piątek przewodniczący Nowoczesnej Ryszard Petru. Tymczasem ustawami Polski bogatej nie zbudujemy - przekonywał.
rozwiń zwiń