Marcelina Zawisza z Partii Razem: chcemy sześciu stawek podatkowych

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2015 09:55
- Chcemy podnieść podatki, płacone przez najbogatszych i korporacje - mówiła w Trójce Marcelina Zawisza z zarządu Partii Razem. Skrytykowała Zjednoczoną Lewicę - jej zdaniem celem tego projektu jest zapewnienie miejsc w parlamencie dla Leszka Millera i Janusza Palikota.
Audio
  • Marcelina Zawisza z Partii Razem o kampanii wyborczej i programie partii (Wyborczy salon polityczny Trójki)
Marcelina Zawisza
Marcelina ZawiszaFoto: Polskie Radio

Marcelina Zawisza zapowiedziała, że jej ugrupowanie chce wprowadzenia wyższych podatków, żeby moc zwiększyć m.in. finansowanie pomocy społecznej. Opowiada się też za ustanowieniem klauzuli o unikaniu opodatkowania.

Członkini Partii Razem zapewniła przy tym, że sześć progów podatkowych oznaczałoby to jednocześnie niższe podatki dla 90 procent obywateli. Ugrupowanie chce też chronić prawa pracownicze.

Rozmówczyni Beaty Michniewicz stwierdziła, że projekt Zjednoczonej Lewicy służy temu, "by zapewnić Millerowi i Palikotowi diety poselskie". Jej zdaniem Barbara Nowacka nie jest prawdziwą liderką, tak jak nie był realnym przywódcą Wojciech Olejniczak. Jak oceniła, raz na kilka lat SLD wysuwa na przód "młodą twarz", jako "nową twarz lewicy w Polsce".

Partia Razem chce ograniczyć pensje posłów, chce dbać o prawa pracownicze, rozwiązywać problemy mieszkaniowe. Więcej w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Wyborczy salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Marcelina Zawisza (Partia Razem)
Data emisji: 7.10.2015
Godzina emisji: 8.13

agkm/mk