Szef doradców prezydenta: Narodowa Rada Rozwoju ma tworzyć strategie na lata

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2015 09:03
Dziś prezydent powoła Narodową Radę Rozwoju. Spotkanie będzie poświęcone sprawom ochrony zdrowia. Prezydencki minister Maciej Łopiński podkreślił, że rada ma tworzyć strategie, które przetrwają dłużej niż jedną lub dwie kadencje.
Audio
  • Szef doradców prezydenta Maciej Łopiński o Narodowej Radzie Rozwoju powołanej przez prezydenta (Salon Polityczny Trójki)
Minister Maciej Łopiński
Minister Maciej ŁopińskiFoto: PR

Jak przyznał szef doradców prezydenta Maciej Łopiński, kilka osób odmówiło udziału w radzie, ale w żadnym przypadku nie chodziło o powody polityczne. Jak wyjaśnił, Narodowa Rada Rozwoju to ciało analityczno-doradcze, złożone z osób o różnych poglądach reprezentujących różne sfery życia.

W Radzie znaleźli się między innymi: ekonomiści Ryszard Bugaj, Zyta Gilowska i Stanisław Gomułka, historyk Andrzej Nowak, biznesmen Roman Kluska, a także marszałek województwa kujawsko-pomorskiego, Piotr Całbecki z PO i wiceprezes PSL, marszałek województwa świętokrzyskiego, Adam Jarubas.

Maciej Łopiński wyjaśnił, że NRR ma za zadanie planować na lata, nie w perspektywie jednej czy dwóch kadencji. Dodał, że w ocenie prezydenta brakuje w Polsce placówek planowania strategicznego.

Gość Trójki powiedział, że temat ochrony zdrowia był jednym z najczęściej poruszanych w spotkaniach Andrzeja Dudy z wyborcami, gdy kandydował na prezydenta. Dlatego NRR zajmie się tymi kwestiami na początku.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Maciej Łopiński mówił również o tym, czy możliwe jest powstanie koalicji wszystkich partii przeciwko PiS oraz czy Andrzej Duda weźmie udział w Marszu Niepodległości. Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Maciej Łopiński (minister w Kancelarii Prezydenta)
Data emisji: 16.10.2015
Godzina emisji: 8.13

bk/mk

Czytaj także

Jarosław Kaczyński: wybór między rządem chaosu, a rządem rozwoju

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2015 21:24
Prezes PiS Jarosław Kaczyński uważa, że Polacy w nadchodzących wyborach parlamentarnych będą wybierać między "chaosem wielopartyjnego rządu", którego częścią będzie PO, a rządem jego partii, który oznacza "spokój i współpracę" i "ma plany odnoszące się do dobrej zmiany".
rozwiń zwiń