X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Dobrze, żeby rząd mogła formować jedna partia"

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2015 09:12
Trochę niepokój, trochę ciekawość – tak szef sztabu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości Stanisław Karczewski opisał emocje, jakie towarzyszą mu w oczekiwaniu na oficjalne wyniki wyborów w obliczu malejącego z sondażu na sondaż poparcia dla PiS.
Audio
  • Szef sztabu wyborczego PiS Stanisław Karczewski o wynikach wyborów parlamentarnych i planowanych działaniach nowego rządu (Salon polityczny Trójki)
Stanisław Karczewski liczy, że PiS będzie samodzielnie tworzyć nowy rząd
Stanisław Karczewski liczy, że PiS będzie samodzielnie tworzyć nowy rządFoto: Trójka/PR

Według najnowszego sondażu Prawu i Sprawiedliwości przypadną 232 mandaty w Sejmie. To o 10 mniej niż podawano w wyborczy wieczór po zakończeniu głosowania.

- Przede wszystkim czekamy na oficjalne wyniki, bo to one będą odzwierciedlały, co będzie działo się w Sejmie i Senacie - podkreślił Stanisław Karczewski. Dodał, że chciałby, aby rząd w Polsce mogła formować jedna partia, bo podniesie to jakość rządów. Jednocześnie przyznał, że różnorodność środowisk politycznych wzbogaca demokrację i z korzyścią dla Polski byłaby obecność w Sejmie partii KORWiN, która w tej chwili balansuje na granicy progu wyborczego.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy","Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

W rozmowie z Marcinem Zaborskim Karczewski zdiagnozował przyczyny sukcesu PiS i porażki PO. Wskazał, że PiS zostało wzmocnione przez współkoalicjantów, ale przede wszystkim nie marnowało czasu i pracowało. - Przez 8 lat drwiono z nas, że przegrywamy, ale my się nie poddawaliśmy - powiedział gość Trójki.

Szef sztabu PiS wyjaśnił też, jak będzie wyglądać formowanie nowego rządu i jakie będą jego pierwsze kroki. Zaznaczył, że możliwe są korekty w programie partii. Pojawił się również wątek międzypartyjnych transferów.

Wybory parlamentarne 2015. Serwis specjalny >>

Czego zatem możemy się spodziewać? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki  
Prowadzi: Marcin Zaborski   
Gość: Stanisław Karczewski (szef sztabu wyborczego PiS)  
Data emisji: 26.10.2015  
Godzina emisji: 8.13

fc/iwo

Czytaj także

Jarosław Kaczyński: wyciągamy rękę do tych, którzy chcą dobrej zmiany

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2015 07:00
Lider PiS melduje wykonanie zadania tragicznie zmarłemu w katastrofie smoleńskiej bratu, Lechowi Kaczyńskiemu.
rozwiń zwiń