Barbara Nowacka: Zjednoczona Lewica powinna dalej istnieć

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2015 09:45
- Pomysł i założenia były dobre. Wiele rzeczy się nie sprawdziło, mogło być lepiej - powiedziała w radiowej Trójce przewodnicząca Twojego Ruchu.
Audio
  • Barbara Nowacka o słabym wyniku Zjednoczonej Lewicy w wyborach (Salon polityczny Trójki)
Barbara Nowacka oceniła wynik Zjednoczonej Lewicy w wyborach parlamentarnych
Barbara Nowacka oceniła wynik Zjednoczonej Lewicy w wyborach parlamentarnychFoto: Polskie Radio

- Zjednoczona Lewica - w naszym przekonaniu, w przekonaniu jej twórców - powinna istnieć dalej - stwierdziła Barbara Nowacka, jednocześnie przyznając, że pojawiają się odmienne głosy. - Zawsze są wątpliwości, gdy nie ma sukcesu wyborczego, a my nie mamy sukcesu wyborczego - zaznaczyła.

W wyborach parlamentarnych Zjednoczona Lewica wystartowała jako komitet koalicji wyborczej SLD, Twojego Ruchu, PPS, Unii Pracy i Zielonych. - Myślę, że prędzej czy później będziemy budować, wspólnie z tymi, którzy się angażowali w projekt, partię polityczną - oceniła Nowacka. Czy gość Trójki chciałaby stanąć na czele tej formacji?

W "Salonie politycznym Trójki" Barbara Nowacka poinformowała, że w Twoim Ruchu niedługo rozpoczną się rozliczenia powyborcze. Ona sama zamierza się podać do dymisji. - Zobaczę, czy koleżanki i koledzy będą mnie chcieli wybrać ponownie, czy nie - wskazała. A jak powinien - według gościa Trójki - postąpić Janusz Palikot?

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy","Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

- Nie wszyscy uwierzyli w Zjednoczoną Lewicę - przyznała rozmówczyni Marcina Zaborskiego. Co - w opinii Nowackiej - sprawiło, że ZL nie przekroczyła progu wyborczego? Jakie błędy ona sama popełniła w kampanii wyborczej? A co myśli o Partii Razem? Jak przewodnicząca TR widzi rolę lewicy w najbliższych latach? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

WYBORY PARLAMENTARNE: SERWIS SPECJALNY >>>

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki  
Prowadzi: Marcin Zaborski
Gość: Barbara Nowacka (przewodnicząca Twojego Ruchu, liderka Zjednoczonej Lewicy)
Data emisji: 28.10.2015  
Godzina emisji: 8.13

kk/mk

Czytaj także

Oficjalne wyniki wyborów parlamentarnych: PiS - 235 mandatów, PO - 138, Kukiz'15 - 42, Nowoczesna - 28, PSL – 16, Mniejszość Niemiecka - 1. Frekwencja wyniosła 50,92 proc.

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2015 07:08
Do Sejmu weszło pięć ugrupowań - Prawo i Sprawiedliwość, Platforma Obywatelska, Kukiz'15, Nowoczesna oraz Polskie Stronnictwo Ludowe. PKW poinformowała, że frekwencja w wyborach wyniosła 50,92 procent.
rozwiń zwiń