Wiceminister edukacji Urszula Augustyn: likwidacja gimnazjów powinna być ostatecznością

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2015 09:35
- Będę mocno walczyć, żeby systemu edukacji w kółko nie reformować i nie wywracać do góry nogami, bo to niczemu nie służy - mówi w "Salonie politycznym Trójki" wiceszefowa MEN Urszula Augustyn.
Audio
  • Urszula Augustyn o likwidacji gimnazjów (Salon polityczny Trójki)
Urszula Augustyn
Urszula AugustynFoto: Polskie Radio

Z sondażu przeprowadzonego przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych IBRiS wynika, że zdecydowana większość Polaków chce likwidacji gimnazjów.

Wiceminister edukacji mówi, że o sprawę likwidacji gimnazjów warto przede wszystkim zapytać tych, którzy są najbardziej zainteresowani, czyli nauczycieli oraz rodziców nastolatków. - To byłaby ta grupa, która będzie mówiła nie ideologicznie, nie z przyczyn sympatii czy antypatii politycznych, tylko z własnego doświadczenia - ocenia Urszula Augustyn.

- Likwidując gimnazja nie zlikwidujemy wieku rozwojowego. Nastolatek będzie dalej nastolatkiem i będzie miał dokładnie takie same problemy. Szukanie problemu w tym, czy dziecko będzie w budynku A czy B albo u nauczyciela A czy B jest błędnym patrzeniem na problem - podkreśla gość Trójki i dodaje, że tak drastyczne posunięcie, jak likwidacja gimnazjów powinno być ostatecznością.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z Urszulą Augustyn, która mówiła także, czy jej zdaniem - związku z tym, że Platforma Obywatelska przegrała wybory - Ewa Kopacz powinna ustąpić ze stanowiska szefowej PO.

WYBORY PARLAMENTARNE 2015 - serwis specjalny >>>

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Marcin Zaborski
Gość: Urszula Augustyn (wiceminister edukacji, PO)
Data emisji: 3.11.2015
Godzina emisji: 8.13

kh/mk

Zobacz także

Czytaj także

Czeka nas prawdziwa rewolucja w systemie oświaty?

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2015 09:14
Nowa podstawa programowa, likwidacja gimnazjów, matura w nowej formule, zmiana systemu bolońskiego - to niektóre propozycje Prawa i Sprawiedliwości. Przedstawił je w radiowej Trójce Piotr Gliński.
rozwiń zwiń