X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wiceminister edukacji Urszula Augustyn: likwidacja gimnazjów powinna być ostatecznością

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2015 09:35
- Będę mocno walczyć, żeby systemu edukacji w kółko nie reformować i nie wywracać do góry nogami, bo to niczemu nie służy - mówi w "Salonie politycznym Trójki" wiceszefowa MEN Urszula Augustyn.
Audio
  • Urszula Augustyn o likwidacji gimnazjów (Salon polityczny Trójki)
Urszula Augustyn
Urszula AugustynFoto: Polskie Radio

Z sondażu przeprowadzonego przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych IBRiS wynika, że zdecydowana większość Polaków chce likwidacji gimnazjów.

Wiceminister edukacji mówi, że o sprawę likwidacji gimnazjów warto przede wszystkim zapytać tych, którzy są najbardziej zainteresowani, czyli nauczycieli oraz rodziców nastolatków. - To byłaby ta grupa, która będzie mówiła nie ideologicznie, nie z przyczyn sympatii czy antypatii politycznych, tylko z własnego doświadczenia - ocenia Urszula Augustyn.

- Likwidując gimnazja nie zlikwidujemy wieku rozwojowego. Nastolatek będzie dalej nastolatkiem i będzie miał dokładnie takie same problemy. Szukanie problemu w tym, czy dziecko będzie w budynku A czy B albo u nauczyciela A czy B jest błędnym patrzeniem na problem - podkreśla gość Trójki i dodaje, że tak drastyczne posunięcie, jak likwidacja gimnazjów powinno być ostatecznością.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z Urszulą Augustyn, która mówiła także, czy jej zdaniem - związku z tym, że Platforma Obywatelska przegrała wybory - Ewa Kopacz powinna ustąpić ze stanowiska szefowej PO.

WYBORY PARLAMENTARNE 2015 - serwis specjalny >>>

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Marcin Zaborski
Gość: Urszula Augustyn (wiceminister edukacji, PO)
Data emisji: 3.11.2015
Godzina emisji: 8.13

kh/mk

Czytaj także

Czeka nas prawdziwa rewolucja w systemie oświaty?

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2015 09:14
Nowa podstawa programowa, likwidacja gimnazjów, matura w nowej formule, zmiana systemu bolońskiego - to niektóre propozycje Prawa i Sprawiedliwości. Przedstawił je w radiowej Trójce Piotr Gliński.
rozwiń zwiń