X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jerzy Wenderlich: chyba zachlapano kalendarz prezydenta

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2015 09:26
Na szczycie Rady Europejskiej na Malcie powinien być prezydent – tak uważa polityk SLD, wicemarszałek Sejmu poprzedniej kadencji Jerzy Wenderlich. Jego zdaniem, pracownikom kancelarii Andrzeja Dudy mógł umknąć termin posiedzenia.
Audio
  • Polityk SLD Jerzy Wenderlich o planach partii po wyborach i sporze o wyjazd na szczyt UE na Malcie (Salon polityczny Trójki)
Jerzy Wenderlich
Jerzy WenderlichFoto: Salon polityczny Trójki

Gość Trójki Jerzy Wenderlich zauważył, że kancelaria prezydenta mogła nie dopatrzeć terminu i "obudziła się za późno". Gdy zdała sobie z tego sprawę, postanowiła podjąć próbę wysłania na szczyt ustępującej premier Ewy Kopacz. Jerzy Wenderlich stwierdził, że jednak to nowe władze powinny reprezentować Polskę na posiedzeniu Rady Europejskiej w sprawie uchodźców, bo to one będą realizować jej ustalenia. Polityk skrytykował obie kancelarie za to, że nie potrafiły się porozumieć, i zasugerował, że kalendarz prezydenta mógł zostać "zachlapany".

Gość Trójki zauważył, że proponowana przez PiS przerwa w obradach Sejmu, która ma umożliwić pani premier złożenie dymisji i wyjazd na szczyt, nie jest dobrym rozwiązaniem. Jak tłumaczył, bylejakość szkodzi Polsce, a do takiego wydarzenia trzeba się dobrze przygotować.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy","Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Jerzy Wenderlich nie zostanie posłem, choć uzyskał w swoim okręgu 25 tysięcy głosów. Na razie nie chciał wyznać, czy planuje zostać nowym szefem SLD. Tłumaczył, że w miniony weekend nie wybrano przywódcy Sojuszu Lewicy Demokratycznej, gdyż statut partii jest skomplikowany. Jak dodał, 12 grudnia odbędzie się nadzywczajna konwencja ugrupowania i to tam zapadną decyzje dotyczące tego, w jaki sposób zostanie wyłoniony szef partii (np. czy wybory będą bezpośrednie, czy szefa Sojuszu wyznaczy kongres).

Więcej o sytuacji w SLD i sporze prezydenta z premier o wyjazd na szczyt UE - w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Marcin Zaborski
Gość: Jerzy Wenderlich
Data emisji: 9.11.2015
Godzina emisji: 8.14

agkm/iwo

Czytaj także

Zmiana warty w PSL. Władysław Kosiniak-Kamysz nowym prezesem: młode pokolenie przebiło dzisiaj sufit

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2015 21:49
Władysław Kosiniak-Kamysz podczas sobotniego posiedzenia Rady Naczelnej PSL został wybrany na stanowisko prezesa partii. Zastąpił na tej funkcji Janusza Piechocińskiego, który podał się do dymisji biorąc odpowiedzialność za słaby wynik ludowców w wyborach parlamentarnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

12 grudnia konwencja SLD. Leszek Miller: podejmiemy decyzje o bezpośrednim wyborze przewodniczącego

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2015 20:23
12 grudnia odbędzie się konwencja Sojuszu Lewicy Demokratycznej - zdecydowała w sobotę Rada Krajowa Sojuszu. Mają zostać wówczas wprowadzone zmiany w statucie partii, które umożliwią bezpośredni wybór przewodniczącego SLD.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef gabinetu prezydenta: polska racja stanu będzie reprezentowana na Malcie

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2015 15:25
Nie milknie spór wokół tego, kto powinien reprezentować Polskę podczas szczytu Unii Europejskiej na Malcie. Jego termin zbiega się z inauguracyjnym posiedzeniem parlamentu w Warszawie.
rozwiń zwiń