X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Przyszła minister edukacji narodowej: będą szerokie konsultacje społeczne ws. likwidacji gimnazjów

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2015 09:34
- Kiedy wprowadzano gimnazja nikt nikogo o nic nie pytał – przekonywała w radiowej Trójce Anna Zalewska i zapewniła, że teraz to się zmieni.
Audio
  • Anna Zalewska zapewnia, że w sprawie likwidacji gimnazjów zostaną przeprowadzone szerokie konsultacje społeczne (Salon polityczny Trójki)
Anna Zalewska
Anna ZalewskaFoto: Polskie Radio

Anna Zalewska mówiła w radiowej Trójce, że przewiduje szerokie konsultacje społeczne w sprawie likwidacji gimnazjów, ale nie odpowiedziała, czy oznacza to przeprowadzenie referendum. - W styczniu ogłosimy cały harmonogram konsultacji ws. gimnazjów i termin rozpoczęcia ich wygaszania - zapewniła posłanka PiS.

Kandydatka na nową minister edukacji podkreśliła, że dla niej "wystarczającą konsultacją" są miliony podpisów pod utrzymaniem wieku szkolnego dla siedmiolatków.

- Bez referendum, siedmiolatki, od następnego roku szkolnego, będą szły do szkoły. Oczywiście, sześciolatki również, jeśli tak zdecydują rodzice i będą mieć określoną opinię - przekonywała kandydatka na szefa MEN, doprecyzowując, że chodzi o zgodę poradni pedagogicznej.

Anna Zalewska powiedziała także, że tzw. godziny karciane, dwie dodatkowe lekcje w tygodniu, które nauczyciel ma przeznaczać na pracę z uczniami o specjalnych potrzebach edukacyjnych, to zbędna biurokracja. Jej zdaniem nauczyciele nadal będą prowadzić zajęcia po godzinach, ale nie będą już musieli ich opisywać. Jej zdaniem uda się doprowadzić do ich likwidacji od nowego roku szkolnego.

Czy PiS przewiduje podwyżki dla nauczycieli? Więcej o tym w dołączonym dźwięku.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Marcin Zaborski
Gość: Anna Zalewska (posłanka PiS, kandydatka na szefa MEN)
Data emisji: 13.11.2015
Godzina emisji: 8.13

pp/mk

Czytaj także

Wiceminister edukacji Urszula Augustyn: likwidacja gimnazjów powinna być ostatecznością

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2015 09:35
- Będę mocno walczyć, żeby systemu edukacji w kółko nie reformować i nie wywracać do góry nogami, bo to niczemu nie służy - mówi w "Salonie politycznym Trójki" wiceszefowa MEN Urszula Augustyn.
rozwiń zwiń