X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Mariusz Kamiński ułaskawiony. Sławomir Neumann: uderzanie w fundamenty państwa prawa

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2015 09:37
- To, co zrobił prezydent Andrzej Duda w stosunku do Mariusza Kamińskiego, daje absolutne poczucie bezkarności ministrom rządu Beaty Szydło - mówi w "Salonie politycznym Trójki" Sławomir Neumann.
Audio
  • Sławomir Neumann o ułaskawieniu Mariusza Kamińskiego (Salon polityczny Trójki)
Sławomir Neumann
Sławomir NeumannFoto: Polskie Radio

Prezydent Andrzej Duda ułaskawił byłego szefa CBA Mariusza Kamińskiego i byłych funkcjonariuszy biura skazanych za działania w tzw. "aferze gruntowej", m.in. wiceszefa Macieja Wąsika.

Sławomir Neumann decyzję prezydenta nazywa "szokującą i niezrozumiałą". - Decyzja Andrzeja Dudy burzy porządek prawny, który w Polsce budowaliśmy tyle lat - mówi szef klubu PO. - Ministrowie w rządzie PiS mogą teraz robić, co im się podoba, łamiąc prawo, bo na końcu zawsze jest były kolega z partii, czyli prezydent Andrzej Duda, który może podjąć decyzję o ułaskawieniu. To jest bardzo niebezpieczne. To uderzanie w fundamenty państwa prawa - przestrzega gość Trójki.

Sławomir Neumann przypomina, że sam Mariusz Kamiński mówił kilka miesięcy temu, że woli być uniewinniony niż ułaskawiony. Zdaniem szefa klubu PO, w związku z tym, że zgodnie z polską konstytucją, do czasu prawomocnego wyroku obowiązuje domniemanie niewinności, prezydent ułaskawił "niewinnego człowieka".

- W tej chwili prezydent ma na swoim koncie, po pierwszych dniach rządów Prawa i Sprawiedliwości, nie tylko ułaskawienie Mariusza Kamińskiego, ale także drugi poważny zarzut, czyli nieprzyjęcie ślubowania od sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Jeżeli to połączymy jeszcze z projektem nowej ustawy o TK, którą PiS złożyło w Sejmie, to prezydent bierze udział w zamachu na Trybunał Konstytucyjny - ocenia Sławomir Neumann.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy ze Sławomirem Neumannem, który mówił także o sporze między koordynatorami służb specjalnych oraz o expose Beaty Szydło.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Marcin Zaborski
Gość:
Sławomir Neumann
Data emisji: 18.11.2015
Godzina emisji:
8.13

kh/ei

Czytaj także

PO o ułaskawianiu Mariusza Kamińskiego: to standardy białoruskie

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2015 21:10
Instrumentalne traktowanie prawa, smutny dzień - tak politycy PO ocenili decyzję prezydenta o ułaskawieniu b. szefa CBA Mariusza Kamińskiego. Według nich, jest to łamanie konstytucji, które może stać się podstawą do postawienia Andrzeja Dudy przed Trybunałem Stanu.
rozwiń zwiń