X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Włodzimierz Cimoszewicz o exposé premier Beaty Szydło: za mało polityki zagranicznej

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2015 09:27
- Znajduję pewne sensowne propozycje w exposé premier Beaty Szydło, ale dominowały tam bardzo nieumiarkowane obietnice, trudne do racjonalnego sfinansowania - mówi w "Salonie politycznym Trójki" Włodzimierz Cimoszewicz.
Audio
  • Włodzimierz Cimoszewicz o expose Beaty Szydło (Salon polityczny Trójki)
Włodzimierz Cimoszewicz
Włodzimierz CimoszewiczFoto: Polskie Radio

Włodzimierz Cimoszewicz jako ciekawe propozycje z exposé premier wymienia m.in te dotyczące taniego budownictwa czy też stwarzania warunków zachęcających do wzrostu inwestycji. Podkreśla też, że odczuł wyraźny niedosyt, jeśli chodzi o niektóre obszary, na przykład w zakresie polityki zagranicznej.

Gość Trójki podkreśla także, że zgadza się z potrzebą prowadzenia aktywnej polityki regionalnej, jednak czynienie z tego priorytetu przewyższającego znaczeniem współpracę z głównymi krajami Unii Europejskiej, jak Niemcy i Francja, jest błędem. - Nikt i nic nigdy nie zmieni tej prostej prawdy, że trzeba uzgadniać swoje interesy z najważniejszymi i najbardziej wpływowymi - ocenia Cimoszewicz.

Rozmówca Marcina Zaborskiego chwali proamerykański kierunek dyplomacji nowego rządu, jednak widzi w tym również pewne zagrożenia. - To jest rozsądne, ale trzeba pamiętać, aby takie rzeczy realizować, niekoniecznie mówiąc o nich publicznie i publicznie je eksponując - mówi Cimoszewicz. - Wśród pozostałych NATO-wskich sojuszników europejskich rodzi to przekonanie, że Polska wiąże swoje bezpieczeństwo z nie całym Sojuszem, a tylko jednym z sojuszników, co może być wymówką dla pozostałych, że nie muszą czuć się do niczego zobowiązani - dodaje.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z Włodzimierzem Cimoszewiczem, który mówi także o ty, czym różniło się jego exposé z 1996 roku od środowego wystąpienia Beaty Szydło.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi:
Marcin Zaborski
Gość:
Włodzimierz Cimoszewicz (były marszałek Sejmu, były premier, były szef MSZ)
Data emisji:
19.11.2015
Godzina emisji:
8.13

kh/iwo

Czytaj także

Rząd Beaty Szydło uzyskał w Sejmie wotum zaufania. Jakie będą jego priorytety?

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2015 10:34
- Naszym celem jest rozwój kraju i służba Polakom, także tym gorzej sytuowanym - zapowiedziała w expose premier Beata Szydło. Według opozycji na realizację zapowiedzi rządu nie starczy pieniędzy w budżecie. W wieczornym głosowaniu Sejm udzielił wotum zaufania rządowi Beaty Szydło.
rozwiń zwiń