X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Grzegorz Schetyna: prezydent może uratować sytuację z TK

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2015 09:40
Prezydent Andrzej Duda może być arbitrem w sprawie Trybunału Konstytucyjnego - tak mówił w Trójce Grzegorz Schetyna. - Prezydent może wystąpić o przesunięcie wyboru sędziów lub przyjąć ślubowanie trzech z nich - uważa poseł PO.
Audio
  • Poseł PO Grzegorz Schetyna o sprawie Trybunału Konstytucyjnego (Salon polityczny Trójki)
Grzegorz Schetyna
Grzegorz SchetynaFoto: Salon polityczny Trójki

Grzegorz Schetyna, poseł Platformy Obywatelskiej, przewodniczący komisji spraw zagranicznych i kandydat na przewodniczącego partii w wyborach wewnętrznych Platformy Obywatelskiej, stwierdził w Trójce, że prezydent ma w sprawie TK wiele możliwości. Zaznaczył, że kwestia Trybunału Konstytucyjnego jest coraz głośniej komentowana za granicą.

Według Schetyny prezydent może np. przyjąć ślubowanie od trzech wybranych sędziów. Jego zdaniem, dobrym rozwiązaniem byłoby również, gdyby prezydent wystąpił o przesunięcie terminu wyboru sędziów na inny dzień, już po wydaniu orzeczenia przez Trybunał Konstytucyjny.

Poseł PO podkreślił, że opozycja zainteresuje sprawą międynarodowe instytucje dopiero wtedy, gdy prawo zostanie złamane.

Schetyna ocenił również, że zapowiadana rezygnacja z programu in vitro to działanie na zamówienie polityczne, które minister zdrowia realizuje "w cyniczny sposób". Jak mówił, nie wierzy w to, by minister Konstanty Radziwiłł był przeciwny leczeniu bezpłodności.  

Polityk PO odniósł się również do kwestii popularności Nowoczesnej Ryszarda Petru. - To z nami jest moc - deklarował.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki  
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Grzegorz Schetyna (poseł PO)
Data emisji: 02.12.2015  
Godzina emisji: 8.13

agkm/iwo

Czytaj także

Minister zdrowia: program in vitro tylko do połowy przyszłego roku

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2015 22:18
- Program dotyczący refundacji procedury in vitro będzie kontynuowany do połowy przyszłego roku, potem już nie - zapowiedział we wtorek na posiedzeniu sejmowej komisji zdrowia minister Konstanty Radziwiłł.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sejm wybierze dziś pięciu nowych sędziów Trybunału. Wniosek o przerwanie obrad odrzucony

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2015 16:30
Sejm na rozpoczętym w środę posiedzeniu zajmie się wyborem pięciu sędziów TK. Sejmowa komisja zarekomendowała wybór na sędziów TK pięciu kandydatów zgłoszonych przez klub PiS. Pozytywne opinie przegłosowano wśród protestów posłów opozycji, według których doszło do złamania procedur i obyczajów sejmowych. Kandydatami PiS na sędziów TK są: Julia Przyłębska, Henryk Cioch, Lech Morawski, Mariusz Muszyński i Piotr Pszczółkowski.
rozwiń zwiń