X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Małgorzata Kidawa-Błońska: media publiczne programowo pełniły dobrą rolę

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2016 09:02
Wicemarszałek Sejmu podkreśliła w "Salonie politycznym Trójki", że funkcjonowanie mediów publicznych zależy przede wszystkim od ludzi, a nie tylko od dobrej ustawy.
Audio
  • Małgorzata Kidawa-Błońska o ustawie medialnej (Salon polityczny Trójki)
Małgorzata Kidawa-Błońska w studiu Trójki
Małgorzata Kidawa-Błońska w studiu TrójkiFoto: Polskie Radio

- To nie politycy układają ramówki, nie mogą oceniać jakości wszystkich programów i mówić dziennikarzom, jakie mają zadawać pytania. W mediach musi być pluralizm, one muszą mieć rolę kontrolującą dla polityków - tłumaczyła Małgorzata Kidawa-Błońska.

Gość Trójki uważa, że w poniedziałek prezydent Andrzej Duda podpisze ustawę medialną. Stwierdziła, że decyzja już zapadła i nic w tej kwestii się nie zmieni.

Zgodnie z tzw. małą ustawą medialną zostaną wygaszone kadencje rad nadzorczych i zarządów Polskiego Radia oraz Telewizji Polskiej. Następców powoła minister skarbu państwa. Ustawa ma wprowadzić takie regulacje na pół roku, potem - zgodnie z zapowiedziami PiS - ma powstać kompleksowa ustawa dotycząca mediów publicznych.

Małgorzata Kidawa-Błońska mówiła, że nie wierzy w te zapowiedzi. Przypomniała, że poprawkę tej treści zgłosili posłowie Ruchu Kukiz'15, a PiS - choć ją przyjął - chce, zdaniem posłanki PO, "zyskać odrobinę oddechu i spokoju". W opinii wicemarszałek Sejmu, w czerwcu powstanie nowelizacja, która przedłuży działanie obecnej ustawy o kolejne miesiące.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Czy Grzegorz Schetyna będzie dobrym szefem Platformy Obywatelskiej? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki  

Prowadzi: Beata Michniewicz

Gość: Małgorzata Kidawa-Błońska (posłanka PO, wicemarszałek Sejmu)

Data emisji: 04.01.2016

Godzina emisji: 8.13

mr/mp

Czytaj także

Marek Magierowski: niewykluczone, że prezydent podpisze w poniedziałek ustawę medialną

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2016 15:15
Dyrektor biura prasowego Kancelarii Prezydenta podkreślił jednak, że prezydent Andrzej Duda podejmie tę decyzję w stosownej chwili, na co ma 21 dni.
rozwiń zwiń