Szef MSWiA: to, co dzieje się w PE w sprawie Polski, wynika albo z nieporozumienia, albo ze złej woli

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2016 09:30
- Wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w Brukseli ma na celu pokazanie, że w Polsce demokracja ma się dobrze - powiedział w radiowej Trójce Mariusz Błaszczak.
Audio
  • Szef MSWiA Mariusz Błaszczak przekonuje, że demokracja nie jest w Polsce zagrożona (Salon polityczny Trójki)
Mariusz Błaszczak
Mariusz Błaszczak Foto: PR

Gość "Salonu politycznego Trójki" odniósł się do ubiegłotygodniowej decyzji Komisji Europejskiej, która rozpoczęła tak zwaną procedurę kontroli praworządności w związku ze zmianami w Trybunale Konstytucyjnym i do tego, że we wtorek w Strasburgu, na sesji Parlamentu Europejskiego, odbędzie się debata poświęcona sytuacji w Polsce. 

Mariusz Błaszczak przekonywał, że w Polsce nie ma zagrożenia dla demokracji i że problem ten został sztucznie wykreowany.

Pochwalił też decyzję prezydenta Andrzeja Dudy, który udał się do Brukseli, gdzie spotka się z przewodniczącym Rady Europejskiej Donaldem Tuskiem, sekretarzem generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem oraz dowódcą sił Sojuszu w Europie generałem Philipem Breedlovem. - Ona ma na celu pokazanie, że w Polsce demokracja ma się dobrze - dodał.

Mariusz Błaszczak ocenił, że płynąca z zagranicy krytyka polskiego rządu może wynikać m.in. z decyzji o wprowadzeniu podatku bankowego, który - w jego opinii - narusza "pewne interesy".

Gość "Salonu politycznego Trójki" mówił też, że PiS przygotowuje projekt zmian ordynacji wyborczej, że należy "wyjaśnić afery dotyczące rządów koalicji PO-PSL", o oskarżeniach pod adresem poprzednich władz o inwigilację dziennikarzy, o działalności BOR i o słabej ściągalności podatku VAT. Szczegóły w dołączonym dźwięku.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz  
Gość: Mariusz Błaszczak (szef MSWiA)
Data emisji: 18.01.2016 
Godzina emisji: 8.13

ppmkmk

Czytaj także

Andrzej Duda w Brukseli. Zakończyło się spotkanie z Donaldem Tuskiem

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2016 09:36
Od rozmowy z Donaldem Tuskiem rozpoczęła się oficjalnie wizyta prezydenta w Brukseli.
rozwiń zwiń