Barbara Nowacka: od Twojego Ruchu odchodzą osoby, ale też przychodzą nowe

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2016 09:14
- Dzisiaj trzeba uczestniczyć w ruchach społecznych i pokazywać, jakie społeczeństwo obywatelskie ma stanowisko wobec projektów rządowych – przekonywała w radiowej Trójce współprzewodnicząca Twojego Ruchu.
Audio
  • Barbara Nowacka przekonuje, że nie wyobraża sobie by nowy szef SLD chciał z nią współpracować (Salon polityczny Trójki)
Barbara Nowacka
Barbara NowackaFoto: Trójka

Gość "Salonu politycznego Trójki" poinformowała, że chociaż Twój Ruch nie dostał się w ostatnich wyborach do Sejmu, to wciąż istnieje i działa. Podkreślała, że z ugrupowania odchodzą osoby, ale też przychodzą nowe. - Twój Ruch to około 5,5 tysiąca osób, to oczywiście nie jest dużo - dodała. Zapewniała przy tym, że tworzący go ludzie będą dalej kontrolowali poczynania władz.

Barbara Nowacka mówiła też szerzej o lewej stronie polskiej sceny politycznej. Przekonywała, że nowy szef SLD, Włodzimierz Czarzasty, nie jest zainteresowany rozmową o integracji lewicy, chociaż ona jest na to gotowa.

Na czym miałaby polegać współpraca z SLD? Dlaczego w mediach nie pojawia się Janusz Paliktot? Szczegóły w dźwięku.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki  
Prowadzi: Marcin Zaborski 
Gość: Barbara Nowacka (współprzewodnicząca Twojego Ruchu)
Data emisji: 25.01.2015  
Godzina emisji: 8.13

pp/ei

Czytaj także

Barbara Nowacka: Zjednoczona Lewica powinna dalej istnieć

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2015 09:45
- Pomysł i założenia były dobre. Wiele rzeczy się nie sprawdziło, mogło być lepiej - powiedziała w radiowej Trójce przewodnicząca Twojego Ruchu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Włodzimierz Czarzasty wybrany nowym szefem SLD. "Sojusz nie wyprowadził sztandaru"

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2016 21:50
Czarzasty zastąpi na stanowisku przewodniczącego SLD, byłego premiera Leszka Millera, który pełnił tę funkcję od grudnia 2011 roku.
rozwiń zwiń