Kosiniak-Kamysz: ustawa o ustroju rolnym jest nieudolna

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2016 09:11
- Nowe przepisy proponowane przez ministerstwo rolnictwa fatalnie blokują rozwój polskiego rolnictwa - uważa szef PSL.
Audio
  • PSL uważa za niekonstytucyjną część przepisów w ustawie o ustroju rolnym (Trójka/Salon Polityczny Trójki)
Szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz w studiu radiowej Trójki
Szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz w studiu radiowej TrójkiFoto: Trójka

Władysław Kosiniak-Kamysz mówi, że wiele przepisów zawartych w ustawie jest niezgodnych z konstytucją. Zdaniem polityka nie tylko ograniczą rozwój, ale np. uniemożliwią rolnikom mającym gospodarstwo powyżej 20 ha pełnienie funkcji publicznych. - Takich "kulfonów" w tej ustawie jest gigantyczna liczba– mówi Kosiniak-Kamysz i zapowiada, że PSL zaproponuje poprawki. Jeśli nie przejdą i ustawa wejdzie w życie, wtedy "wszystkie przepisy, które godzą w polskie rolnictwo, polską własność i polskiego chłopa będą przez nas zaskarżone" - dodaje gość Trójki.

Szef PSL podkreśla, że dlatego niezbędne jest uporządkowanie sprawy z Trybunałem Konstytucyjnym. - Zamieszanie wokół Trybunału i rozjechanie go będzie miało wpływ na nasze życie w widoczny sposób, bo będą przyjmowane fatalne ustawy – mówi polityk.

W audycji rozmawiano także o Komisji Weneckiej, wyborach uzupełniających do Senatu, "linczu politycznym na członkach PSL" i zbieraniu podpisów pod projektem ustawy "40 lat i dobra emerytura".

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki     
Prowadzi: Beata Michniewicz     
Gość: Władysław Kosiniak-Kamysz (prezes PSL, poseł)
Data emisji: 03.03.2016      
Godzina emisji: 8.13

iz/ei

Czytaj także

Polska wnosi o opóźnienie wydania opinii Komisji Weneckiej ws. TK

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2016 18:50
Wiceszef MSZ Aleksander Stępkowski zaproponował sekretarzowi generalnemu Rady Europy Thorbjoernowi Jaglandowi przełożenie terminu wydania opinii przez Komisję Wenecką ws. zmian dot. Trybunału Konstytucyjnego. MSZ zwróci się też o to do samej Komisji Weneckiej.
rozwiń zwiń