X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Grzegorz Schetyna: rezolucja w sprawie Polski przesądzona

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2016 09:38
- Jeżeli będzie w Polsce łamane prawo i konstytucja, Parlament Europejski będzie reagował. Trzeba się z tym liczyć – mówił w Trójce szef PO, przewodniczący sejmowej komisji spraw zagranicznych Grzegorz Schetyna. Lekarstwem na to jest według niego zmiana polityki.
Audio
  • Szef komisji spraw zagranicznych Grzegorz Schetyna o procesie Nadiji Sawczenko i o planowanej rezolucji PE w sprawie Polski (Salon polityczny Trójki)
Grzegorz Schetyna
Grzegorz SchetynaFoto: Trójka

Gość radiowej Trójki zaprzeczył oskarżeniom, jakoby Parlament Europejski podejmował rezolucję na podstawie skarg europarlamentarzystów z Polski. Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna mówił, że w Brukseli nikt go o to nawet nie pytał.

Według Grzegorza Schetyny dla Brukseli sprawa jest oczywista - łamanie prawa zawsze pociągnie za sobą reakcję PE. Jak stwierdził, szefowie największych klubów PE już wcześniej jednoznacznie stwierdzili, że będzie rezolucja w przypadku negatywnej oceny Komisji Weneckiej w sprawie Trybunału Konstytucyjnego. Jak mówił, trzeba pamiętać, że wkrótce Komisja Wenecka zajmie się sprawą kolejnych ustaw w Polsce. Podkreślił, że to będzie "wstyd" i "niekończący się serial", stąd jedynym lekarstwem na ten stan rzeczy jest zmiana polityki rządu.

Obecnie mówi się, że w kwietniu europarlament miałby się odnieść do sytuacji wokół Trybunału Konstytucyjnego oraz opinii Komisji Weneckiej w tej sprawie.

Grzegorz Schetyna mówił również o procesie Nadiji Sawczenko w Rosji, komentował aferę Amber Gold, pojawienie się postulatów zmiany prawa o aborcji, sprawę prokuratorów zajmujących się śledztwem smoleńskim, a także opowiadał o zmianach w PO, w tym o możliwych przetasowaniach personalnych w regionie dolnośląskim.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość:
Grzegorz Schetyna (Przewodniczący PO)
Data emisji: 22.03.2016
Godzina emisji: 8.13

agkm/mp

Czytaj także

Platforma Obywatelska rozpoczęła prace nad nowym programem

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2016 11:02
Program miałby zostać przyjęty na konwencji partii we wrześniu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grzegorz Schetyna w Brukseli. Będzie projekt rezolucji w sprawie Polski

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2016 15:00
Europejska Partia Ludowa podjęła decyzję, że przygotuje projekt rezolucji dla Parlamentu Europejskiego na temat sytuacji w Polsce. Europosłowie mają się nią zająć na sesji 27-28 kwietnia.
rozwiń zwiń