X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Szef MSWiA: wkrótce kandydat na komendanta głównego policji

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2016 09:50
- Będzie to oficer z autorytetem, ktoś, kto da gwarancję kontynuacji koniecznych zmian w policji - mówił minister Mariusz Błaszczak w Trójce. Zapewnił, że kandydata zaprezentuje w ciągu kilku dni.
Audio
  • Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak m.in. o kandydacie na komendanta głównego policji i o ustawie antyterrorystycznej (Salon polityczny Trójki)
Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak
Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz BłaszczakFoto: Trójka

Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak stwierdził w Trójce, że kandydatów na kierowanie Komendą Główną Policji jest kilku. Podkreślał przy tym, że będzie to osoba z doświadczeniem ale i taka, która przystąpiła do policji po przełomie 1989 roku, bez bagażu służby w PRL. Nie wykluczył, ale i nie przesądził, że może to być młodszy inspektor Andrzej Szymczyk, pełniący obowiązki komendanta. Zgodnie z ustawą, może to robić do 10 maja. Poprzedni komendant (inspektor Zbigniew Maj) podał się do dymisji w lutym.

Szef MSWiA zaznaczył też, że w Biurze Ochrony Rządu konieczne są zmiany, jak i w innych służbach podległych resortowi. Podkreślił, że nie powinno dojść do takiego incydentu, jak z limuzyną prezydenta Andrzeja Dudy. Zaznaczył, że sprawa jest wyjaśniania przez prokuraturę, w BOR został też powołany zespół, który ocenił sytuację w tym biurze. Mariusz Błaszczak mówił również, że dodatkowo stworzył zespół złożony z urzędników MSWiA, którzy mają sprawdzić informacje o zużytej oponie (pojawiły się one w artykule prasowym). Dodał, że trzej pracownicy w biurze transportu BOR, w tym szef działu, zostali wydaleni ze służby.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Mariusz Błaszczak mówił też o fałszywym alarmie bombowym na lotnisku w Modlinie. Ma nadzieję, że prokurator będzie wnioskował o bardzo surową karę. Zaznaczył, że to igranie z losem, są też olbrzymie koszty takiej nieodpowiedzialności.

Gość Trójki powiedział również, że ustawa antyterrorystyczna powinna być uchwalona w maju, by obowiązywała już podczas Światowych Dni Młodzieży i szczytu NATO. Minister podkreślił, że jest ona niezbędna. Zapewnił, że większość rządząca będzie brać pod uwagę wszystkie argumenty, będzie na temat tego prawa debata w Sejmie. Wyraził jednak wątpliwość, czy złagodzenie ustawy ma sens.

Mariusz Błaszczak potwierdził, że Światowe Dni Młodzieży się odbędą. Pytany o ewentualne zmiany w agendzie, mówił że zależy to od organizatora, czyli kurii. - My rekomendujemy podjęcie konkretnych działań, by spotkaniem z Ojcem Świętym było bezpieczne - dodał.

Szef MSWiA mówił też, że w czasie Szczytu Nuklearnego prezydent USA spotka się jedynie z przedstawicielami władz Chin, Korei Płd., Japonii, czyli wyłącznie Azji. Natomiast z prezydentem Polski będzie rozmawiał podczas szczytu NATO w Warszawie.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz     
Gość: Mariusz Błaszczak (minister spraw wewnętrznych i administracji )
Data emisji: 29.03.2016
Godzina emisji: 8.13

agkm/ei

Czytaj także

Mariusz Błaszczak: nie będziemy oszczędzać na bezpieczeństwie Polski i Polaków

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2015 09:46
- Moim zadaniem będzie zapewnienie bezpieczeństwa Polsce i Polakom - mówi w "Salonie politycznym Trójki" kandydat na ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef MSWiA: w lipcu na miesiąc zostaną przywrócone kontrole graniczne

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2016 09:15
- Nie wynika to z kryzysu migracyjnego – przekonywał w radiowej Trójce Mariusz Błaszczak.
rozwiń zwiń