Włodzimierz Czarzasty: ważne jest to, jaki ma być Trybunał Konstytucyjny, a nie czyj

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2016 09:27
- Sprawa Trybunału Konstytucyjnego jest ważna. Nie wierzę, że nie da się jej rozwiązać przy "okrągłym stole" - mówił Włodzimierz Czarzasty, szef Sojuszu Lewicy Demokratycznej.
Audio
  • Szef SLD Włodzimierz Czarzasty o sporze wokół Trybunału Konstytucyjnego (Salon polityczny Trójki)
Włodzimierz Czarzasty, szef Sojuszu Lewicy Demokratycznej
Włodzimierz Czarzasty, szef Sojuszu Lewicy DemokratycznejFoto: Polskie Radio

- Można się dogadać, jeżeli ludzie będą tego naprawdę chcieli, a nie jak Platforma i Petru, którzy są zainteresowani tylko kontynuowaniem sporu - zauważył.

Polityk lewicy podkreślił, że dla SLD ważne jest to "jaki ma być Trybunał Konstytucyjny, a nie czyj". Musi być przede wszystkim niezależny. - Na miejscu sędziów już dawno podałbym się do dymisji, bo oni dają się traktować jako czyiś ludzie. Chciałbym, żeby Polska miała niezależny Trybunał oparty na autorytecie, którego wyroki będą słuchane i respektowane. Według szefa SLD doprowadzenie do obecnej sytuacji, gdy mamy dwa porządki prawne, jest skandaliczne.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Włodzimierz Czarzasty odniósł się także do dzisiejszego spotkania liderów partii politycznych w Sejmie. - Idę tam bez żadnych warunków wstępnych. W tej chwili rozsądna jest narracja zgody narodowej - powiedział. Przyznał przy tym, że chciałby, aby rozmowa nie dotyczyła tylko spraw związanych z TK, ale także np. wykorzystania środków unijnych.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz     
Gość: Włodzimierz Czarzasty (szef SLD)
Data emisji: 31.03.2016
Godzina emisji: 8.13

to/ei

Czytaj także

Spotkanie u marszałka Sejmu ws. sporu o TK zakończone. "Rozpoczął się dialog polityczny"

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2016 12:08
Marszałek Sejmu zaprosił na spotkanie przedstawicieli partii reprezentowanych w parlamencie: PiS, PO, Kukiz'15, Nowoczesnej, PSL i ugrupowań pozaparlamentarnych: KORWiN, SLD i Partii Razem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spotkanie ekspertów powołanych przez marszałka Sejmu. Zajmą się opinią Komisji Weneckiej

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2016 08:25
W czwartek około godz. 12. odbędzie się pierwsze spotkanie powołanego przez marszałka Sejmu zespołu ekspertów, który ma przeanalizować sytuację wokół TK i opinię Komisji Weneckiej - dowiedziała się PAP w źródłach zbliżonych do Kancelarii Sejmu.
rozwiń zwiń