X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Sławomir Neumann: nie ma sensu donosić na Zbigniewa Ziobrę do prokuratury

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2016 09:16
- Na Zbigniewa Ziobrę możemy donieść jedynie jemu samemu. Ta sytuacja jest absurdalna - mówi w "Salonie politycznym Trójki" przewodniczący klubu Platformy Obywatelskiej.
Audio
  • Sławomir Neumann o Trybunale Konstytucyjnym, rezolucji PE i planach PO (Salon polityczny Trójki)
Sławomir Neumann
Sławomir NeumannFoto: Polskie Radio

Prokurator Generalny wysłał do prezesa TK list w związku ze środową rozprawą tego gremium. Zdaniem Andrzeja Rzeplińskiego pismo zawiera groźby, gdyż "stanowi instrukcję obsługi spraw przez TK i grozi konsekwencjami prawnymi w wypadku niepodporządkowania się tej instrukcji". Ziobro zaprzecza i podkreśla, że przedstawił stanowisko wobec sporu o TK, konsekwentne wobec wcześniejszych wypowiedzi na ten temat.

Szef klubu PO zapowiada, że jego partia nie zgłosi do prokuratury sprawy listu Zbigniewa Ziobry do Trybunału Konstytucyjnego. - Po to PiS bardzo szybko i bardzo mocno łączył Prokuraturę Generalną z ministrem sprawiedliwości, żeby Zbigniew Ziobro mógł bezkarnie tego typu rzeczy robić - ocenia Sławomir Neumann.

- Na razie zażądaliśmy spotkania sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka oraz obecności tam pana ministra Ziobry, aby wytłumaczył szereg ostatnich działań, zarówno swoich, jak i podległych mu prokuratorów, związanych z brutalnym naciskiem na Trybunał Konstytucyjny - zaznacza gość Trójki.

Zdaniem rozmówcy Beaty Michniewicz, działania PiS pokazują, że nadal nie ma ze strony tej partii żadnej woli wyjścia z impasu konstytucyjnego. - PO nie dała się nabrać na ten cyrk, który zaproponował Jarosław Kaczyński w postaci pseudokompromisu. Platforma nie będzie brała udziału w łamaniu prawa. Nie będzie wspólnie z PiS dewastować Trybunału Konstytucyjnego - podkreśla Sławomir Neumann.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy ze Sławomirem Neumannem, który mówił także o tym, czy europosłowie Platformy Obywatelskiej zagłosują za rezolucją Parlamentu Europejskiego. Tłumaczył także, dlaczego jego zdaniem, "PO jest jedyną siłą polityczną, która jest w stanie powstrzymać PiS".

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Sławomir Neumann (przewodniczący klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej)
Data emisji: 7.04.2016
Godzina emisji: 8.13

kh/mk

Czytaj także

Rzecznik rządu: publikowane będą wyroki TK, które zapadną w zgodzie z prawem

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2016 17:56
Nie może być tak, że zmusza się polski rząd do łamania prawa. To postawienie rządu pod ścianą - powiedział rzecznik rządu Rafał Bochenek odnosząc się do stanowiska KE, że punktem wyjścia do rozwiązania kryzysu wokół TK jest publikowanie orzeczeń Trybunału.
rozwiń zwiń