X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Rafał Trzaskowski: rezolucja PE nie jest wymierzona w Polskę

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2016 09:40
- Projekt rezolucji Parlamentu Europejskiego o Polsce jest wyważony, są tam prawdziwe zapisy mówiące o tym, że w Polsce łamana jest konstytucja - uważa Rafał Trzaskowski, poseł PO.
Audio
  • Poseł PO Rafał Trzaskowski o rezolucji PE dotyczącej Polski (Salon polityczny Trójki)
Rafał Trzaskowski
Rafał TrzaskowskiFoto: Trójka

- Polska nie jest Koreą Północną i musi się stosować do traktatów i konwencji. PE to nasz, a nie jakiś obcy parlament i nic dziwnego, że wypowiada się na ten temat - powiedział.

Rafał Trzaskowski uważa, że rezolucja nie jest wymierzona w Polskę. - To sygnał dla PiS, że jeżeli chce załatwiać interesy dla Polski to powinno wycofać się z niektórych ze swoich działań, które łamią konstytucję i unijne prawo. Według polityka PO obecnie PiS "idzie na ścianę" nie zdając sobie sprawy z kosztów tego postępowania.

- Dla mnie istotny jest interes Polski. Nie interesuje mnie prestiż rządu, a nasi partnerzy chcą rozmawiać z nami o tym, co jest dobre dla Polski. Rząd PiS nie uczestniczy w rozwiązywaniu najważniejszych problemów w UE - powiedział. 

Rafał Trzaskowski mówił też o rezolucji przygotowywanej przez europejskich konserwatystów. Pytał dlaczego PiS nie potrafi przekonać do swoich racji nikogo, kto jest istotny w UE. - Przygotowanej przez nich rezolucji nikt w PE nie poprze - powiedział. Dodał, że większość PE poprze dokument, który uzgodnili socjaliści i chadecy, a poparli go także liberałowie i zieloni.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Rafał Trzaskowski (poseł PO)
Data emisji: 12.04.2016
Godzina emisji: 8.14

to/mp

Czytaj także

Trybunał Konstytucyjny zapowiada dalsze wydawanie wyroków i liczy na ich publikację

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2016 19:17
Trybunał Konstytucyjny wydał kolejne wyroki i liczy na ich publikację. Wiceprezes TK Stanisław Biernat uważa, że pismo do TK prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry było próbą zastraszenia sędziów TK. Tak samo słowa Ziobry ocenia Krajowa Rada Sądownictwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dwa projekty rezolucji o Polsce w PE. Frakcja PiS ma własny

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2016 07:02
Są dwa projekty rezolucji Parlamentu Europejskiego dotyczącej sporu wokół Trybunału Konstytucyjnego w Polsce.
rozwiń zwiń