X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Spór wokół TK. Szef PSL: prezydent powinien wkroczyć do akcji

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2016 10:15
Władysław Kosiniak-Kamysz mówił w "Salonie politycznym Trójki", że Andrzej Duda powinien włączyć się w rozwiązanie kryzysu konstytucyjnego i zwołać Radę Bezpieczeństwa Narodowego.
Audio
  • Władysław Kosiniak-Kamysz o sporze wokół Trybunału (Salon polityczny Trójki)
Szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz w studiu radiowej Trójki
Szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz w studiu radiowej TrójkiFoto: Trójka

Spór dotyczący Trybunału Konstytucyjnego trwa od kilku miesięcy. Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego powiedział w radiowej Trójce, że w parlamencie nie widać chęci do porozumienia w sprawie TK. - Dlatego prezydent powinien wkroczyć do akcji - ocenił Władysław Kosiniak-Kamysz.

- Andrzej Duda nie jest biernym obserwatorem. Bycie prezydentem to nie są tylko jubileusze i święta, to też jest podejmowanie trudnych decyzji, często wbrew swojemu środowisku politycznemu, z którego się wywodzi, albo nie zawsze w zgodzie z tym środowiskiem - podkreślił szef PSL i dodał, że prezydent powinien być arbitrem w sporze wokół TK.

Były minister uważa, że zwołanie Rady Bezpieczeństwa Narodowego z udziałem przedstawicieli partii parlamentarnych daje szansę na poważną rozmowę. - Kryzys konstytucyjny zagraża bezpieczeństwu, bo rodzi dwa porządki prawne. (…) To może doprowadzić do anarchii. (…) Ten spór trzeba rozwiązać - powiedział lider ludowców.

Władysław Kosiniak-Kamysz mówił w "Salonie politycznym Trójki" także o programie "Rodzina 500+" i ustawie medialnej. Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Władysław Kosiniak-Kamysz (prezes PSL)
Data emisji: 28.04.2016
Godzina emisji: 8.14

aj/mk

Czytaj także

"Element eskalacji konfliktu". Narasta spór o Trybunał Konstytucyjny

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2016 21:47
Prokuratura odmówiła wszczęcia śledztwa ws. w sprawie nieopublikowania wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 9 marca. PO chce wyjaśnień w tej sprawie. Stowarzyszenia sędziów wyraziły sprzeciw ws. wypowiedzi rzeczniczki klubu PiS o "zespole kolesi", dotyczącej uchwały SN . Kolegium sędziów NSA uznało takie określenia za "niedopuszczalne i oburzające".
rozwiń zwiń