Spór wokół TK. Szef PSL: prezydent powinien wkroczyć do akcji

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2016 10:15
Władysław Kosiniak-Kamysz mówił w "Salonie politycznym Trójki", że Andrzej Duda powinien włączyć się w rozwiązanie kryzysu konstytucyjnego i zwołać Radę Bezpieczeństwa Narodowego.
Audio
  • Władysław Kosiniak-Kamysz o sporze wokół Trybunału (Salon polityczny Trójki)
Szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz w studiu radiowej Trójki
Szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz w studiu radiowej TrójkiFoto: Trójka

Spór dotyczący Trybunału Konstytucyjnego trwa od kilku miesięcy. Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego powiedział w radiowej Trójce, że w parlamencie nie widać chęci do porozumienia w sprawie TK. - Dlatego prezydent powinien wkroczyć do akcji - ocenił Władysław Kosiniak-Kamysz.

- Andrzej Duda nie jest biernym obserwatorem. Bycie prezydentem to nie są tylko jubileusze i święta, to też jest podejmowanie trudnych decyzji, często wbrew swojemu środowisku politycznemu, z którego się wywodzi, albo nie zawsze w zgodzie z tym środowiskiem - podkreślił szef PSL i dodał, że prezydent powinien być arbitrem w sporze wokół TK.

Były minister uważa, że zwołanie Rady Bezpieczeństwa Narodowego z udziałem przedstawicieli partii parlamentarnych daje szansę na poważną rozmowę. - Kryzys konstytucyjny zagraża bezpieczeństwu, bo rodzi dwa porządki prawne. (…) To może doprowadzić do anarchii. (…) Ten spór trzeba rozwiązać - powiedział lider ludowców.

Władysław Kosiniak-Kamysz mówił w "Salonie politycznym Trójki" także o programie "Rodzina 500+" i ustawie medialnej. Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Władysław Kosiniak-Kamysz (prezes PSL)
Data emisji: 28.04.2016
Godzina emisji: 8.14

aj/mk

Czytaj także

"Element eskalacji konfliktu". Narasta spór o Trybunał Konstytucyjny

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2016 21:47
Prokuratura odmówiła wszczęcia śledztwa ws. w sprawie nieopublikowania wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 9 marca. PO chce wyjaśnień w tej sprawie. Stowarzyszenia sędziów wyraziły sprzeciw ws. wypowiedzi rzeczniczki klubu PiS o "zespole kolesi", dotyczącej uchwały SN . Kolegium sędziów NSA uznało takie określenia za "niedopuszczalne i oburzające".
rozwiń zwiń