X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Poseł PO: przed dyskusją o konstytucji konieczny kompromis w sprawie TK

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2016 10:12
- Aby rozmawiać o zmianach konstytucji, trzeba najpierw dojść do porozumienia w kwestii bieżącego sporu dotyczącego Trybunału Konstytucyjnego - mówił w Trójce poseł PO Rafał Grupiński.
Audio
  • Poseł PO Rafał Grupiński o konstytucji i marszu 7 maja (Salon polityczny Trójki)
Rafał Grupiński
Rafał GrupińskiFoto: Trójka

- Rozmowy o zmianach ustawy zasadniczej w oparach takiego konfliktu konstytucyjnego nie będą dobre merytoryczne, będą podszyte emocjami z nim związanymi - mówił polityk opozycji. Rafał Grupiński ocenił, że kompromisem byłoby wydrukowanie wyroku TK i przyjęcie ślubowania trzech sędziów i wtedy można by rozmawiać o innych zmianach.

Gość Trójki dodał, że po ostatnich wypowiedziach prezesa PiS i prezydenta część komentatorów obawia się, czy nie chodzi o zmianę ustrojową, i dodał, że podziela ten niepokój. Zaznaczył, że zdenerwowały go słowa prezydenta, iż konstytucja z 1997 roku jest konstytucją okresu przejściowego.

Rafał Grupiński powiedział też w radiowej Trójce, że hasło marszu 7 maja ("Jesteśmy i będziemy w Europie") nie będzie zmienione. W poniedziałek prezes PiS Jarosław Kaczyński w Sejmie oświadczył, że być w Europie to być w UE. Jednak według gościa "Salonu politycznego Trójki" politycy PiS czasem odwracają znaczenia słów i to, co zapowiadają, nie zawsze jest tożsame z tym, co czynią.

Polityk mówił, że w kontekście konstytucji PO chętnie podejmie kwestię tego, by do ustawy zasadniczej wprowadzić rozdział europejski, by obecność we Wspólnocie była gwarantowana w ustawie zasadniczej.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Paweł Lisicki 
Gość: Rafał Grupiński (poseł PO)
Data emisji: 4.05.2016
Godzina emisji: 8.14

agkm/mk

Czytaj także

Prezydent: należy się pochylić nad konstytucją i przygotować nowe rozwiązanie

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2016 15:47
Prezydent Andrzej Duda mówi o obecnej konstytucji jako o "konstytucji czasu przejściowego" i sugeruje, że trzeba rozpocząć pracę nad nową ustawą zasadniczą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poseł PO: nie ma powodu, aby teraz zmieniać konstytucję

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2016 08:02
- To naprawdę nie jest najlepszy pomysł, aby co dwadzieścia lat, pod politycznym naciskiem, zmieniać konstytucję - mówił w "Sygnałach dnia" Marcin Kierwiński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niezbędna jest zmiana konstytucji?

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2016 08:20
- Ponieważ na polskiej scenie politycznej toczy się wojna totalna, to nie ma możliwości zawarcia jakiekolwiek porozumienia w sprawie znaczących zmian w konstytucji - powiedział w Jedynce Mariusz Staniszewski z "Wprost". Zgodził się z nim Łukasz Pawłowski z "Kultury Liberalnej".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska konstytucja do zmiany? Gorąca dyskusja

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2016 09:54
W Polsce trwa debata nad ustawą zasadniczą. Niektórzy politycy uważają, że należy zmienić konstytucję. Do tej sprawy odnieśli się Trójkowi "Komentatorzy".
rozwiń zwiń