Małgorzata Kidawa-Błońska: jest za wcześnie na koalicje wyborcze

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2016 09:10
- PO jest na tyle okrzepłą formacją, że damy sobie radę - mówiła w "Salonie politycznym Trójki" wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska z Platformy Obywatelskiej.
Audio
  • Małgorzata Kidawa-Błońska o działaniach opozycji i ostatnich wydarzeniach na scenie politycznej (Salon polityczny Trójki)
Małgorzata Kidawa-Błońska
Małgorzata Kidawa-Błońska Foto: Polskie Radio

Małgorzata Kidawa-Błońska tłumaczyła, że Platforma i jej sympatycy biorą czynny udział w marszach Komitetu Obrony Demokracji, który jest ruchem apolitycznym, ale to nie jest wystarczający powód do tego, by działać razem.

- Mówienie dzisiaj o tworzeniu jakiegoś innego ruchu jest przedwczesne. Sama niechęć do sprawowanych rządów przez Prawo i Sprawiedliwość to trochę za mało, aby połączyć się na stałe - podkreśliła gość Trójki.

Dodała, że PO najtrudniejszy okres ma za sobą i z optymizmem można patrzeć w przyszłość.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Zdaniem Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, przedwczesne wybory parlamentarne nie są potrzebne. Jak mówiła, PiS musi wziąć odpowiedzialność za Polskę i wywiązać się ze swoich zobowiązań.

Czy jest możliwy kompromis ws. Trybunału Konstytucyjnego? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Paweł Lisicki 
Gość: Małgorzata Kidawa-Błońska (wicemarszałek Sejmu)
Data emisji: 30.05.2016
Godzina emisji: 8.14

mr

Czytaj także

Sondaż: rośnie przewaga PiS, PO przed Nowoczesną

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2016 12:54
Gdyby wybory do Sejmu odbywały się w maju, PiS zwyciężyłby z wynikiem 39 proc. poparcia - wynika z sondażu TNS Polska. Drugie miejsce zajęłaby PO z 17 proc. głosów; Nowoczesna mogłaby liczyć na 11, a Ruch Kukiz`15 - na 7 proc. Pozostałe ugrupowania nie przekroczyłyby progu wyborczego.
rozwiń zwiń