X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Szef MSZ: wzmocnienie wschodniej flanki NATO to odpowiedź na rosyjskie działania, kraj ten od lat wzmacnia budżet wojskowy

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2016 09:15
- Mamy nadzieję na grupę batalionową na terenie Polski i na trzy inne na obszarach krajów bałtyckich - podkreślał w radiowej Trójce Witold Waszczykowski.
Audio
  • Witold Waszczykowski przekonuje, że wzmocnienie wschodniej flanki NATO jest konieczne (Salon polityczny Trójki)
Witold Waszczykowski
Witold WaszczykowskiFoto: Trójka

Minister Spraw Zagranicznych odniósł się w "Salonie politycznym Trójki" do wizyty szefa NATO Jensa Stoltenberga w Polsce i zbliżającego się szczytu Sojuszu Północnoatlantyckiego w Warszawie. Dzisiaj Stoltenberg będzie rozmawiał z premier Beatą Szydło oraz ministrami obrony i spraw zagranicznych.

Witold Waszczykowski podkreślał, jak ważne jest wzmocnienie wschodniej flanki NATO, co jest odpowiedzią na agresywną postawę Rosji wobec swoich sąsiadów i państw regionu.– Ta filozofia, że na flance wschodniej NATO nie powinny stacjonować żadne jego oddziały, jest już odrzucana– zaznaczył.

Witold Waszczykowski podkreślał też, że sankcje wobec Rosji muszą być utrzymane, tym bardziej, że – w jego odczuciu, widać ich efekty i tamtejsza gospodarka "siadła": - Rosja nie wykazuje żadnych skłonności do realizacji porozumienia pokojowego, więc nie ma możliwości nagradzania jej – podkreślił.

Szef polskiej dyplomacji powiedział też, że jeśli unijna procedura praworządności zostanie w Polsce wdrożona, to władze w Warszawie zaskarżą ją do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości, gdyż - w jego opinii - procedura ta jest niezgodna z prawem unijnym. W środę Komisja Europejska ma powrócić do debaty o sytuacji w Polsce w związku z kryzysem wokół Trybunału Konstytucyjnego i do kwestii przyjęcia opinii w ramach procedury ochrony praworządności. Według informacji ze źródła zbliżonego do rządu, premier Beata Szydło ma wieczorem telefonicznie rozmawiać z wiceszefem KE, by podsumować stan rozmów.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Witold Waszczykowski (Minister Spraw Zagranicznych)
Data emisji: 31.05.2016
Godzina emisji: 8.14

pp/ei


Czytaj także

Spotkanie Andrzeja Dudy z szefem NATO. "Najważniejsze, żeby Sojusz był jednością"

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2016 19:13
Polsce jako gospodarzowi szczytu NATO zależy, by miał on charakter wszechstronny, by odpowiedział na wszystkie wyzwania - powiedział prezydent Andrzej Duda, który w Warszawie spotkał się z sekretarzem NATO Jensem Stoltenbergiem.
rozwiń zwiń