X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Barbara Nowacka: wybory 4 czerwca były bardzo ważne dla Polski i stanowiły przełom

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2016 09:29
Współprzewodnicząca Twojego Ruchu i współzałożycielka stowarzyszenia Inicjatywa Polska powiedziała w "Salonie politycznym Trójki", że oczy całego świata były wówczas zwrócone na nasz kraj.
Audio
  • Barbara Nowacka o wyborach 4 czerwca 1989 roku (Salon polityczny Trójki)
Barbara Nowacka
Barbara Nowacka Foto: Polskie Radio

Barbara Nowacka stwierdziła, że nie rozumie, dlaczego wokół daty 4 czerwca powstał spór. - Odbywało się coś, co jeszcze trzy lata wcześniej, co jeszcze rok wcześniej, było nie do pomyślenia: demokratyczne wybory, w których opozycja miała możliwość wystawienia swoich list i gdzie Polki i Polacy głosowali wyraźnie na tę opozycję - podkreśliła rozmówczyni Beaty Michniewicz.

Według Barbary Nowackiej w przeszłości zarówno Jarosław Kaczyński, jak i Lech Kaczyński doceniali znaczenie tego wydarzenia. Obecnie zaś rządzący "dla bieżących potrzeb politycznych zaczęli tę datę odrzucać".

Współprzewodnicząca Twojego Ruchu skrytykowała też prezydenta Andrzeja Dudę, który - jak powiedziała - nie chciał nawet symbolicznie uczcić tej daty.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

4 czerwca 1989 roku odbyły się pierwsze w powojennej historii Polski częściowo wolne wybory do Sejmu oraz całkowicie wolne do przywróconego Senatu. Tego dnia komuniści ponieśli klęskę. Opozycja zdobyła 99 miejsc w Senacie i 161 w Sejmie, czyli maksymalną liczbę na jaką zgodziły się wcześniej komunistyczne władze.

Barbara Nowacka mówiła również w "Salonie politycznym Trójki" o rządach Prawa i Sprawiedliwości. Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Barbara Nowacka (współprzewodnicząca Twojego Ruchu, współzałożycielka stowarzyszenia Inicjatywa Polska)
Data emisji: 6.06.2016
Godzina emisji: 8.13

mr/mk

Czytaj także

"Odzyskać wybór". Kobiety wyrażają sprzeciw wobec zaostrzenia ustawy aborcyjnej

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2016 18:13
Kampania "Ratujmy Kobiety" rozpoczyna zbiórkę podpisów pod swoim obywatelskim projektem ustawy aborcyjnej. Kobiety manifestowały dziś m.in. w Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu swój sprzeciw wobec proponowanego zaostrzenia przepisów aborcyjnych.
rozwiń zwiń