Szef BBN: stosunki z USA oceniam jako bardzo dobre

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2016 09:28
- Nie sądzę, że Trybunał Konstytucyjny to temat, który spędza prezydentowi Obamie sen z powiek w stopniu większym niż kwestia bezpieczeństwa, relacje z Rosją, zagrożenie z południa - powiedział w "Salonie politycznym Trójki" szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch.
Audio
  • Paweł Soloch o spotkaniu Andrzeja Dudy z Barackiem Obamą (Salon polityczny Trójki)
Paweł Soloch
Paweł SolochFoto: Trójka

Prezydent Andrzeja Duda spotka się z prezydentem USA Barackiem Obamą w piątek, przed szczytem NATO w Warszawie; rozmowa ma trwać kilkadziesiąt minut. Obecni na spotkaniu mają być także m.in. ministrowie spraw zagranicznych i obrony obu krajów. Doradca prezydenta Obamy ds. europejskich poinformował, że podczas spotkania zostanie też podjęty temat sporu o Trybunał Konstytucyjny.

- Prezydent Andrzej Duda jest gotowy rozmawiać na każdy temat, choć oczywiście najważniejszy jest ten, dla którego prezydent USA przybywa do Polski, czyli bezpieczeństwo i szczyt NATO - powiedział Paweł Soloch. Zapytany, czy rozmowa o TK nie będzie kłopotliwa dla polskiego prezydenta podkreślił, że stanowisko Andrzeja Dudy w kwestii Trybunału jest niezmienne i przyjęto większą część zaleceń Komisji Weneckiej. 

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki""Śniadanie w Trójce".

Szef BBN powiedział też, że z punktu widzenia bezpieczeństwa stosunki polsko-amerykańskie ocenia jako bardzo dobre. Świadczy o tym choćby decyzja o rozmieszczeniu dodatkowej brygady pancernej w Polsce. 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji o spotkaniu prezydentów Polski i USA, relacjach polsko - amerykańskich i znaczeniu szczytu NATO w Warszawie.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Paweł Soloch (szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego)
Data emisji: 7.07.2016
Godzina emisji: 8.13

fc/ei

Czytaj także

Prezydent: chcielibyśmy, aby w Polsce znalazła się infrastruktura militarna NATO

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2016 09:16
Polska będzie zabiegać przed szczytem NATO w Warszawie o obecność na naszym terytorium nie tylko wojsk USA, ale także innych krajów Sojuszu Północnoatlantyckiego, a także infrastrukturę natowską – powiedział w Waszyngtonie prezydent Andrzej Duda.
rozwiń zwiń