Marszałek Senatu: ŚDM będą promocją Polski

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2016 09:00
- Mam nadzieję, że na Światowe Dni Młodzieży przyjedzie wiele osób. Młodzi ludzie będą poznawać różne miejsca naszego kraju. Już w najbliższych dniach będą przyjmowani w diecezjach – mówił w Trójce marszałek Senatu Stanisław Karczewski.
Audio
  • Marszałek Senatu Stanisław Karczewski o Światowych Dniach Młodzieży i ostatnich wydarzeniach w Turcji i zamachu w Nicei (Salon polityczny Trójki)
Marszałek Senatu Stanisław Karczewski
Marszałek Senatu Stanisław KarczewskiFoto: Salon polityczny Trójki

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski mówił, że Światowe Dni Młodzieży to nie tylko święto młodych ludzi, którzy odwiedzą Polskę, i święto polskiego Kościoła, ale jest to również okazja do pokazania naszego kraju z jak najlepszej strony. - Jestem przekonany, że polski rząd bardzo dobrze przygotowywał się do Światowych Dni Młodzieży– mówił gość Trójki podkreślając, że organizacja tego wydarzenia była dla rządu priorytetem.

Światowe Dni Młodzieży odbędą się w dniach 26 - 31 lipca w Krakowie. Od 27 lipca będzie w nich uczestniczył papież Franciszek, który odwiedzi m.in. Częstochowę i Oświęcim. ŚDM poprzedzą organizowane w całym kraju tzw. dni w diecezjach, które potrwają od 20 do 25 lipca.

W "Salonie politycznym Trójki" była również mowa m.in. o decyzji Komisji Weneckiej w sprawie niemonitorowania procesu legislacyjnego ustawy o TK,  sytuacji w Turcji i zamachu w Nicei. Gość Trójki podkreślał, że  świat powinien wyrazić sprzeciw wobec łamania demokracji w Turcji. Ocenił też, że Polska jest w dalszym ciągu bezpieczna, dzięki decyzjom, które zapadły na szczycie NATO. Jakie znaczenie będzie miało to, co się dzieje w Turcji – będzie zależało od rozwoju sytuacji w tym kraju – mówił gość Trójki.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Paweł Lisicki   
Gość: Stanisław Karczewski (marszałek Senatu)
Data emisji: 18.07.2016
Godzina emisji: 8.13

agkm/ei

Czytaj także

Światowe Dni Młodzieży – inicjatywa Jana Pawła II

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2016 06:02
Kiedy Jan Paweł II w 1984 roku zaprosił do Rzymu młodzież, wszyscy w Kurii Rzymskiej powątpiewali w powodzenie tej inicjatywy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef MSWiA przedstawi rządowi we wtorek informację ws. bezpieczeństwa na ŚDM

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2016 21:04
Na prośbę premier Beaty Szydło minister spraw wewnętrznych Mariusz Błaszczak przedstawi we wtorek na posiedzeniu Rady Ministrów informację dotyczącą kwestii bezpieczeństwa w czasie Światowych Dni Młodzieży - poinformował rzecznik rządu Rafał Bochenek. Ma to związek z ostatnimi wydarzeniami w Turcji i we Francji.
rozwiń zwiń