X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Marek Jurek: Franciszek kontynuuje dzieło poprzedników

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2016 09:36
Przewodniczący Prawicy Rzeczypospolitej powiedział w "Salonie politycznym Trójki", że orędzie Ojca Świętego na Światowe Dni Młodzieży wpisuje się w linię wytyczoną przez Jana Pawła II i Benedykta XVI.
Audio
  • Marek Jurek o Światowych Dniach Młodzieży (Salon polityczny Trójki)
Marek Jurek
Marek JurekFoto: Polskie Radio

- Słyszymy powtarzanie tego samego apelu, który dwaj poprzedni papieże wygłaszali. To jest przekonanie, że młodzież jest nadzieją Kościoła, że młodzież ma ogromny dynamizm zmian. Kto ukształtuje młode pokolenie, to wpłynie na kierunek cywilizacji - mówił w radiowej Trójce Marek Jurek.

<<< Światowe Dni Młodzieży. Serwis Specjalny >>>

Poseł do Parlamentu Europejskiego zwrócił uwagę, że nowym wątkiem, wprowadzonym przez papieża Franciszka podczas Światowych Dni Młodzieży w Rio de Janeiro i obecnie kontynuowanym, jest piętnowanie kultury tymczasowości.

Według Franciszka, jest to kultura oparta na ucieczce od życia w narkotyki, alkohol, używki czy karierę. Jej znamieniem jest pozorna wesołość, jednak kultura tymczasowości prowadzi ostatecznie do przegrania życia.

Marek Jurek mówił także m.in. o przesłaniu, które Ojciec Święty skierował do Polaków oraz odniósł się do sporu dotyczącego Trybunału Konstytucyjnego. Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Paweł Lisicki
Gość: Marek Jurek (przewodniczący Prawicy Rzeczypospolitej)
Data emisji: 29.07.2016
Godzina emisji: 8.13

aj/fbi

Czytaj także

Trzeci dzień papieża na ŚDM. Rozważania nad bólem i cierpieniem

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2016 07:50
Franciszek odwiedzi dziś były niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau. Po południu w Krakowie spotka się z chorymi dziećmi w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym, a wieczorem wspólnie z młodzieżą, która przyjechała na ŚDM, weźmie udział w Drodze Krzyżowej na krakowskich Błoniach.
rozwiń zwiń