Marek Jurek: Franciszek kontynuuje dzieło poprzedników

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2016 09:36
Przewodniczący Prawicy Rzeczypospolitej powiedział w "Salonie politycznym Trójki", że orędzie Ojca Świętego na Światowe Dni Młodzieży wpisuje się w linię wytyczoną przez Jana Pawła II i Benedykta XVI.
Audio
  • Marek Jurek o Światowych Dniach Młodzieży (Salon polityczny Trójki)
Marek Jurek
Marek JurekFoto: Polskie Radio

- Słyszymy powtarzanie tego samego apelu, który dwaj poprzedni papieże wygłaszali. To jest przekonanie, że młodzież jest nadzieją Kościoła, że młodzież ma ogromny dynamizm zmian. Kto ukształtuje młode pokolenie, to wpłynie na kierunek cywilizacji - mówił w radiowej Trójce Marek Jurek.

<<< Światowe Dni Młodzieży. Serwis Specjalny >>>

Poseł do Parlamentu Europejskiego zwrócił uwagę, że nowym wątkiem, wprowadzonym przez papieża Franciszka podczas Światowych Dni Młodzieży w Rio de Janeiro i obecnie kontynuowanym, jest piętnowanie kultury tymczasowości.

Według Franciszka, jest to kultura oparta na ucieczce od życia w narkotyki, alkohol, używki czy karierę. Jej znamieniem jest pozorna wesołość, jednak kultura tymczasowości prowadzi ostatecznie do przegrania życia.

Marek Jurek mówił także m.in. o przesłaniu, które Ojciec Święty skierował do Polaków oraz odniósł się do sporu dotyczącego Trybunału Konstytucyjnego. Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Paweł Lisicki
Gość: Marek Jurek (przewodniczący Prawicy Rzeczypospolitej)
Data emisji: 29.07.2016
Godzina emisji: 8.13

aj/fbi

Czytaj także

Trzeci dzień papieża na ŚDM. Rozważania nad bólem i cierpieniem

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2016 07:50
Franciszek odwiedzi dziś były niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau. Po południu w Krakowie spotka się z chorymi dziećmi w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym, a wieczorem wspólnie z młodzieżą, która przyjechała na ŚDM, weźmie udział w Drodze Krzyżowej na krakowskich Błoniach.
rozwiń zwiń