X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Sławomir Neumann: jesteśmy na pierwszym miejscu listy krajów pod specjalnym nadzorem

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2016 09:02
- Jeżeli rząd robi dzisiaj wszystko, żeby obniżyć, może nieświadomie, rangę Polski w Europie, to my musimy przeciwko temu działać - mówi w "Salonie politycznym Trójki" przewodniczący klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej.
Audio
  • Sławomir Neumann o debacie w PE o Polsce, reprywatyzacji, komisji ds. Amber Gold i Julii Piterze (Salon polityczny Trójki)
Sławomir Neumann
Sławomir NeumannFoto: Polskie Radio

Europosłowie z większości grup skrytykowali trwający kryzys konstytucyjny w Polsce, deputowani z Prawa i Sprawiedliwości zarzucili im uprzedzenia. Niespełna godzinę trwała debata w Parlamencie Europejskim dotycząca sytuacji w naszym kraju. Dziś głosowana ma być rezolucja.

Zdaniem Sławomira Neumanna debata oraz ewentualna rezolucja są kolejnymi krokami do tego, by Polska znalazła się na absolutnym marginesie Unii Europejskiej. - Dzisiaj jesteśmy na pierwszym miejscu listy krajów pod specjalnym nadzorem. Krajów, w których zasady demokracji i zasady konstytucyjne są podważane. Na to patrzy Europa - mówi gość Trójki.

- Ta rezolucja jest tylko gestem, pewnym symbolem, ale ten symbol ma potem przełożenie na postrzeganie nas przez Komisję Europejską i załatwianie przez Polskę interesów w Europie. Dzisiaj jesteśmy na cenzurowanym - ocenia rozmówca Beaty Michniewicz.

Sławomir Neumann mówi, że wszystkim zależy na dobru Polski oraz żeby Polska była jak najlepiej postrzegana w Europie. - Nasi europosłowie starają się każdego dnia pracy w Strasburgu czy Brukseli dbać o Polskę i polskie interesy. Rząd też, podobnie jak Platforma, jest polską drużyną w Parlamencie Europejskim, tylko mam wrażenie, że gra trochę na samobóje - mówi poseł PO.

- Jesteśmy za Polskę odpowiedzialni nawet w opozycji. Musimy starać się pokazywać w Europie, że w Polsce są siły, które myślą o Polsce i Europie w sposób inny niż obecnie rządzący - zaznacza gość "Salonu politycznego Trójki".

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy ze Sławomirem Neumannem, który mówił także, czy podczas wtorkowej wizyty w Polsce Donald Tusk spotkał się z posłami Platformy Obywatelskiej. Zdradził też, kto i dlaczego robi "show" wokół reprywatyzacji w Warszawie oraz czy Julia Pitera zostanie ukarana przez partię.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Sławomir Neumann (przewodniczący klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej)
Data emisji: 14.09.2016
Godzina emisji: 8.14

kh/ei

Czytaj także

Debata w Strasburgu. KE gotowa do dalszego dialogu z Polską

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2016 17:47
W siedzibie Parlamentu Europejskiego w Strasburgu podczas sesji plenarnej odbyła się debata dotycząca praworządności w Polsce.
rozwiń zwiń