X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Anna Zalewska: w wyniku reformy szkolnictwa absolutnie nikt nie straci pracy

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2016 09:35
- Prezes ZNP Sławomir Broniarz mówi, że pracę straci 30 tysięcy nauczycieli, ale żaden dziennikarz nie uzyskał jeszcze od niego informacji, w jaki sposób to wyliczył - mówi w "Salonie politycznym Trójki" minister edukacji narodowej.
Audio
  • Anna Zalewska o reformie szkolnictwa (Salon polityczny Trójki)
Anna Zalewska
Anna ZalewskaFoto: Polskie Radio

W połowie września do konsultacji trafiły dwa projekty ustaw: zupełnie nowej ustawy Prawo oświatowe oraz ustawy wprowadzającej Prawo oświatowe. Zgodnie z propozycją MEN od 2017 roku funkcjonować mają 8-letnia szkoła podstawowa, 4-letnie liceum i 5-letnie technikum, szkoły branżowe w miejsce zasadniczych szkół zawodowych; wygaszane mają być gimnazja.

Czytaj więcej
tablica uczeń szkoła 1200.jpg
Minister Zalewska broni reformy edukacji

Anna Zalewska mówi, że reforma szkolnictwa nie jest żadną rewolucją. - To ewolucja. Pierwszy rocznik, który będzie zdawał maturę po 4-letnim liceum, zrobi to w 2023 roku. Powiedziałabym, że to nawet ślimacze tempo - ocenia gość Trójki.

Szefowa MEN po raz kolejny podkreśliła, że w wyniku reformy "absolutnie nikt nie straci pracy". - Mało tego, ta reforma przewiduje 5 tysięcy nowych oddziałów, a jednocześnie, dlatego powołałam specjalny zespół, razem z samorządowcami i związkowcami będziemy pracować nad wynagrodzeniem, statusem, awansem zawodowym, ale również nad nowymi miejscami w systemie dla pedagogów, psychologów, logopedów, metodyków i doradców zawodowych - wylicza szefowa MEN.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki""Śniadanie w Trójce".

Rozmówczyni Beaty Michniewicz poinformowała także, że podstawa programowa dla klas 1-3 jest już prawie gotowa. - Zerkają na nią jeszcze tylko informatycy, bo obiecaliśmy, że znajdą się w niej podstawy programowania, a także fachowcy od szachów, bo będą również wprowadzane elementy gry w szachy - mówi minister.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z Anną Zalewską, która tłumaczyła także, dlaczego 2017 rok jest najlepszym momentem na wprowadzenie reformy szkolnictwa.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Anna Zalewska (minister edukacji narodowej)
Data emisji: 13.10.2016
Godzina emisji: 8.14

kh/mk

Czytaj także

"Reforma jest po to, żeby oświata była lepsza"

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2016 19:09
- Gimnazja miały służyć m.in. wyrównaniu szans edukacyjnych dzieci na wsi i tego elementu nie spełniły - mówił Maciej Kopeć, wiceminister MEN. - Gdyby gimnazja nie wyrównywały szans, polskie szkolnictwo nie było by tak wysoko na świecie - zauważył wiceprezes ZNP, Grzegorz Gruchlik.
rozwiń zwiń