X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jacek Wilk: CETA daje przywileje wielkim korporacjom

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2016 09:38
- Potrzebujemy głębokich reform, musimy budować nasz kapitalizm w oparciu o naszą klasę średnią - przekonywał w "Salonie politycznym Trójki" poseł Kukizą15.
Audio
  • Jacek Wilk krytykuje umowy CETA i TTIP (Salon polityczny Trójki)
Jacek Wilk
Jacek WilkFoto: Trójka/Polskie Radio

W sobotę w licznych polskich miastach protestowano przeciwko umowom o wolnym handlu z Kanadą i Stanami Zjednoczonymi, CETA i TTIP. Jej przeciwnicy obawiają się m.in. tego, że po ratyfikacji umów na europejski rynek trafi tańsza żywność modyfikowana genetycznie, produkowana przez wielkie koncerny.

CZYTAJ DALEJ
6_CETA_KOW.jpg
Manifestacje przeciwko CETA i TTiP. Protesty w całym kraju

Również gość radiowej Trójki Jacek Wilk wypowiadał się o niej krytycznie. Podkreślał, że "nie znamy dziś wszystkich konsekwencji, jakie w dłuższej perspektywie powoduje spożywanie żywności genetycznie modyfikowanej". Zwracał też uwagę, że "CETA daje nie tyle swobodę handlu przeciętnym przedsiębiorcom, ale przede wszystkim przywileje wielkim korporacjom".

Zdaniem Jacka Wilka umowa ta powinna być prosta. - Jeśli ma tysiąc stron lub więcej, to zabezpiecza czyjeś interesy, a nie wolny handel - dodał.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki""Śniadanie w Trójce".

Poseł Kukuz'15 zaznaczył, że nie przeszkadza mu, iż w tej sprawie jego ugrupowanie protestuje wspólnie z lewicową partią Razem.

- Dobrze, że przy okazji ACTA obywatele nauczyli się patrzeć rządowi na ręce i wykazywać nieufność wobec tego typu traktatów - przekonywał.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Paweł Lisicki
Gość: Jacek Wilk (poseł Kukiz'15)
Data emisji: 17.10.2016
Godzina emisji: 8.14

pp/mk

Czytaj także

Adam Szejnfeld o TTIP i CETA: to umowy, które globalizują dobrobyt

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2016 07:50
- Cieszę się, że rząd PiS nie ulega populistycznym postulatom - mówił w "Sygnałach dnia" poseł PO Adam Szejnfeld.
rozwiń zwiń