X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Spór o piątkowe posiedzenie Sejmu. Naruszenie konstytucji czy zerwanie obrad?

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2016 08:58
- Marszałek Kuchciński miał prawo wykluczyć posła Szczerbę, gdyż ten łamał regulamin – przekonywał w "Salonie politycznym Trójki" Jacek Sasin z PiS. - Sejm nie jest prywatnym domem marszałka Kuchcińskiego – ocenił zaś Andrzej Halicki z PO.
Audio
  • Andrzej Halicki i Jacek Sasin o piątkowym sporze w Sejmie (Salon polityczny Trójki)

W piątek mównicę i stół prezydialny na sejmowej sali plenarnej zablokowała opozycja, protestując przeciwko wykluczeniu z obrad posła PO Michała Szczerby i planowanym zmianom w regułach pracy dziennikarzy w parlamencie. Wobec tego zapadła decyzja o przeniesieniu obrad do sali kolumnowej, gdzie przegłosowano budżet i ustawę dezubekizacyjną. Opozycja uważa, że głosowania były nielegalne i domaga się ich powtórzenia na dodatkowym posiedzeniu Sejmu, które miałoby się odbyć jutro. Opozycyjni posłowie kontynuują okupację sali plenarnej.

CZYTAJ DALEJ
sejm 1200.jpg
Prezydent spotkał się z liderami opozycji. Dziś rozmowy z prezesem PiS i marszałkiem Sejmu

Andrzej Halicki z PO powiedział w radiowej Trójce, że "konflikt w Sejmie polega na tym, że marszałek Kuchciński naruszył konstytucję i praworządność parlamentarną". - Parlament stał się zamknięty, musi być otwarty m.in. dla mediów – dodał.

Innego zdania był Jacek Sasin z PiS, który przekonywał, że "Sejm przerwał normalna pracę z powodu posłów opozycji, którzy postanowili zerwać obrady" i powiedział, że marszałek miał prawo do wykluczenia posła Szczerby, gdyż "łamał on regulamin". - Platforma Obywatelska poszukuje nowego konfliktu politycznego po kończącej się dziś kadencji przewodniczącego Rzeplińskiego – dodał.

Jego zdaniem zmiany w funkcjonowaniu mediów w Sejmie są potrzebne. - Może rozmowy na ten temat trzeba było zorganizować wcześniej – zaznaczył.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Paweł Lisicki
Gość: Andrzej Halicki (PO), Jacek Sasin (PiS)
Data emisji: 19.12.2016
Godzina emisji: 8.14

pp/ei

Czytaj także

Demonstracja poparcia dla rządu przed Pałacem Prezydenckim

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2016 20:03
Przed Pałacem Prezydenckim odbyła się manifestacja poparcia dla władz i marszałka Sejmu. Wiec zorganizowany został przez zwolenników Prawa i Sprawiedliwości, w tym między innymi kluby "Gazety Polskiej".
rozwiń zwiń