Konstanty Radziwiłł o ubezpieczeniu zdrowotnym: nikogo nie będziemy ścigać

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2017 09:15
Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł powiedział w "Salonie politycznym Trójki", że osoby, które nie są pewne, czy są ubezpieczone, nie powinny obawiać się kosztów związanych z ewentualnym leczeniem.
Audio
  • Konstanty Radziwiłł o ubezpieczeniu zdrowotnym (Salon polityczny Trójki)

Od początku roku świadczenia podstawowej opieki zdrowotnej są bezpłatne dla każdego, również dla nieubezpieczonych.

Konstanty Radziwiłł tłumaczył, że jeszcze przez rok jesteśmy w "reżimie" ubezpieczenia zdrowotnego, którym rządzi Narodowy Fundusz Zdrowia. Jak mówił gość Trójki, dopiero od 1 stycznia 2018 roku każdy, kto będzie chory, będzie miał prawo do leczenia w ramach publicznego systemu.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

- Od przyszłego roku doprowadzimy do tzw. uprawnienia obywatelskiego. Obecnie zajęliśmy się dużą grupą pacjentów, którzy są gdzieś na pograniczu i mają podstawę do ubezpieczenia, ale nie dopełnili obowiązku zgłoszenia. To są np. studenci, którzy podjęli krótkotrwałą pracę podczas wakacji - wyjaśnił minister zdrowia.

Konstanty Radziwiłł potwierdził również plany likwidacji NFZ. Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Konstanty Radziwiłł (minister zdrowia)
Data emisji: 3.01.2016
Godzina emisji: 8.14

mr/mk

Czytaj także

Od Nowego Roku lekarz rodzinny również dla nieubezpieczonych

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2017 06:55
Od Nowego Roku również osoby nieubezpieczone mogą bezpłatnie pójść do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej. Nie mają jednak prawa do refundowanych recept. Nie zniknie zatem system eWUŚ, który potwierdza uprawnienia do świadczeń opieki medycznej.
rozwiń zwiń