Marszałek Sejmu: mam pewność, że podczas głosowania budżetu było kworum

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2017 09:09
- Robienie takiej awantury, jaką teraz robią kluby radykalne, to podważanie wiarygodności Sejmu i Polski - powiedział w "Salonie politycznym Trójki" Marek Kuchciński.
Audio
  • Marek Kuchciński przekonuje, że musiał ukarać posła Michała Szczerbę (Salon polityczny Trójki)

Marek Kuchciński powiedział w radiowej Trójce, że dziś rozpocznie się 34. posiedzenie Sejmu i nie dojdzie do reasumpcji głosowania. Zapewnił, że w głosowaniach 16 grudnia brała udział wymagana w konstytucji liczba posłów, że dysponuje dokumentami to potwierdzającymi oraz, że każdy z posłów mógł wejść do sali głównym wejściem i brać udział w każdym głosowaniu.

CZYTAJ DALEJ
sejm123.jpg
Opozycja sparaliżuje Sejm? Ekspert o możliwych scenariuszach

- Ekspertyzy potwierdzają działanie zgodnie z prawem Kancelarii Sejmu i marszałka – podkreślił Marek Kuchciński. Dodał, że nie chce używać siły i wykorzystywać Straży Marszałkowskiej do ewentualnego odblokowywania mównicy, ale "teoretycznie jest to możliwe". Również możliwe jest rozpoczęcie posiedzenia Sejmu w innym miejscu.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Paweł Lisicki
Gość: Marek Kuchciński (marszałek Sejmu)
Data emisji: 11.01.2016
Godzina emisji: 8.14

pp/ei

Czytaj także

Marszałek Sejmu zabrał głos ws. posiedzenia 11 stycznia. Apel do posłów

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2017 22:00
Mam nadzieję, że posłowie, którzy do tej pory zajmują salę plenarną, zrezygnują z takiej formy protestu; apeluję do nich, by opuścili Sejm i umożliwili przygotowanie sali do obrad - powiedział w poniedziałek wieczorem marszałek Sejmu Marek Kuchciński.
rozwiń zwiń